Karahindiba ile bitkisel egzama tedavisi

0
bitkisel egzama tedavisi
Karahindiba bitkisel egzama tedavisi

Egzama kaşıntılı bir cilt rahatsızlığıdır. Önce cildi kurutur ve ardından döküntülere neden olur. Döküntüler zamanla yara halini almaya başlarlar. Bazı durumlarda kızarıklık, kabarma pullanma ve çatlama da durumun belirtileri arasındadır. Tamamen doğal olan karahindiba çiçeği ile egzamalarınızı tedavi edebilirsiniz.

Karahindiba nasıl kullanılır

1

Hayati organların dengeli bir şekilde çalışmasını desteklemek için düzenli olarak karahindiba çayı içiniz. Karaciğer, safra kesesi ve böbrekler vücudun toksinlerini filtrelemek ve ortadan kaldırmak için yaratılmıştır. Onlar düzgün çalışmıyorsa toksinler de vücutta kalacaktır. Bu da egzamanın ateşlenmesine neden olabilir.

2

Karahindiba tentürünü düzenli olarak uygun dozlarda alın. Günlük 2 tatlı kaşığı kullanmanızı öneririz ancak yine de doktorunuza danışmalısınız. Karahindiba tentürü kan zehirlenmesi, egzama gibi rahatsızlıkları tedavi eder. Bunun yanında bir çok faydası da bulunmaktadır.

3

Günlük yemek menünüzün içine taze karahindiba yaprakları ekleyin. Balsamik salata ile Karahindiba salatası onların antioksidan özelliklerinden yararlanmak için lezzetli bir yoldur. İlkbaharda taze karahindiba yaprakları bulunabilir ve  salatada kullanmak için en iyisidir.

4

Karahindiba kapsülleri de kullanabilirsiniz. Karahindiba kapsüllerini internetten satın alabilirsiniz.  

5

Bir meyve sıkacağı ile havuç ve elma suyunu sıkın. Ham karahindiba ile karıştırın. Havuç ve elma suları karahindibanın acı tadını azaltacaktır.

Karahindibanın bitkisel egzama tedavisinde önemli bir rolü vardır. Doğanın bu muhteşem nimetinden faydalanarak sağlığınızı arttırabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.