Karbonat ile vücut bakımı

| 2012/09/30 | 0 Comments
vücut bakımında karbonat

Karbonat ile vücut bakımı

 

Karbonat her evde bulunan bir üründür. Vücut bakımı için kullanıldığını ilk kez duyuyor olabilirsiniz ancak karbonat birçok kozmetik ürününde de yer alır. Bu yazımızda karbonat ile nasıl vücut bakımı yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

1

Cildinizin kuruyan bölgelerinde karbonat ile yapacağınız macunu kullanabilirsiniz. 3 oranında karbonatı 1 oranında suyla karıştırın. Bu üç kaşık ya da üç çay kaşığı olabilir. Uygulayacağınız bölgenin büyüklüğüne göre kararı siz verebilirsiniz. Karışımı dizler, dirsekler, ayaklar ve eller gibi kuru bölgelerde kullanabilirsiniz. Bu uygulama cildinizi bebeğinki kadar yumuşak ve tazelenmiş hissetmenizi sağlayacaktır.

2

Normal şampuan içine 1 tatlı kaşığı karbonat karıştırın. Her zamanki gibi saçınızı yıkayın, ancak yıkamadan önce birkaç dakika süreyle şampuanlı bırakın. karbonat saçınızdaki sabun artıkları ve birikimini kaldırmak için yardımcı olur.

3

Eğer normal şampuan ile yıkamaya vaktiniz yoksa, bir kuru temizleyici olarak saçınızın yağlı alanlarına karbonat biraz serpin. Saçlarınızı tarayarak karbonatı yavaşça dağıtın. Saç kurutma makinesini soğuğa ayarlayıp birkaç dakika saçınıza tutun.

4

Lekeleri ve kirleri çıkarmak için karbonat ve su ile el ve ayak tırnaklarınızı fırçalayın. Tırnaklarınıza iyice etki etmesi için bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Tırnaklarınız temiz ve parlak bir hal alacak ve tırnak etleriniz yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.

5

Karbonat, su ve bir tutam tuz karışımı ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Diş lekelerini  çıkarmak ve gülümsemenizi aydınlatmak için bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Ayrıca kötü nefesi ortadan kaldırmak için karbonat ile gargara yapabilirsiniz.

6

Rahatlatıcı bir banyo için sıcak banyo suyuna bir bardak kadar karbonat atın. Karbonat vücut kokusunu nötralize eder ve cildinizi yumuşatır.

7

Karbonat ayrıca iyi bir mikrop öldürücüdür. Bir kap içine 4 yemek kaşığı karbonat atın ve saç tarağı ve saç fırçanızı bu suyun içinde bekletin. Böylece saç bakım malzemelerinizi sterilize etmiş olursunuz.

8

Karbonat ayrıca güneş yanıklarına da iyi gelir. Bir bardak suyun içine atacağınız bir miktar sodayla vücudunuzu silmek güneş yanıklarını azaltacak ve acınızı alacaktır.

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Vücut Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.