Karbonatlı sivilce maskesi tarifi

1
karbonatlı sivilce maskesi
karbonatlı sivilce maskesi

Karbonatlı sivilce maskesi kullanarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sivilce tedavisi zorlu bir süreçtir ve çoğu yöntem sürekli kullanıldığında işe yaramaktadır. Sivilce tedavisinde kullanılan benzoil peroksit kremler gerçekten etkilidir fakat doğal yöntemler arasında yer almazlar. Cildinizin gereğinden fazla kurumasına da neden olabilmektedirler. Bu nedenle cilt sağlığınız için çok da faydalı sayılmazlar. Ev yapımı bir karbonatlı sivilce maskesi doğal yolla sivilcelerinizden kurtulmanıza imkan tanır. Uygulanışı ise son derece basittir.

Karbonatlı sivilce maskesi yapılışı

2 yemek kaşığı su ve 1 yemek kaşığı karbonatı bir kaba aktarın. Farklı bir kapta yarım elmayı püre haline getirin. Bunu bir gıda işlemci ile yapabileceğiniz gibi elmaları çatalla da ezebilirsiniz. Aynı şekilde yarım salatalığı püre haline getirin. Malzemeleri birleştirin ve üzerine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Cildinizde sivilceli alan az ise karbonatlı sivilce maskesi tarifinde yer alan malzemeleri ikiye bölerek de maskenizi hazırlayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra maskeyi yüzünüzden çıkarabilirsiniz. Hazırladığınız sivilce maskesi ni 15 dakikadan fazla yüzünüzde bekletmeyin. Yüz  maskelerinin cildimizde ne kadar çok kalırsa o kadar fazla faydalı olacağına dair yanlış bir kanı vardır. Önerilen sürenin üzerinde bekletmek bazen cildinize zarar verebilir.

Karbonatlı sivilce maskesinin faydaları

Karbonatlı sivilce maskesi, sivilcelerden ve sivilce izlerinden kurtulmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kırışıklıkları ve yüzdeki kırmızı lekeleri azaltmaya yardımcı olur. Karbonat cilde peeling yapar. Cildin üst katmanlarındaki ölü cilt hücrelerini kaldırır.

Uyarı

Maskelerdeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olabilir veya cildiniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bileklerinizde test etmeniz gerekmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.