Karın sarkması nedir nasıl önlenir?

0
Karın
Karın sarkması nedir nasıl önlenir

Karın sarkması birçok kadının dert yandığı sorunlardan birisidir. Karın sarkması ciltteki dokuların gevşemesi sonucunda meydana gelmektedir. Bunun temel nedenleri arasında aşırı kilo alıp verme ve hamilelik ilk sırada yer almaktadır. Ergenlik döneminde görülen hızlı büyüme de karın sarkması nedenleri arasında yer almaktadır. Nedeni her ne olursa olsun bu sorun bayanlar için oldukça can sıkıcıdır. Hatta karın sarkması nedeniyle ameliyat olan bayanlar bile mevcuttur. Peki karın sarkmasını önlemek için neler yapılmalıdır ve alınması gereken önlemler nelerdir. Sizlere bu yazımızda karın sarkması konusunda gerekli olan tüm bilgileri sunacağız.

Karın sarkması gibi bir sorunla karşı karşıya kalmamak için öncelikle günlük yaşamınızdaki beslenme tarzınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle aşırı yağlı ve şekerli gıdaların tüketiminden kaçınmalı ve bunu en az seviyeye indirmeniz gerekiyor. Bu sayede ideal kilonuzda kalarak karın sarkmasını önlemeniz mümkün. Beslenme alışkanlığınıza her ne kadar dikkat etseniz de spor yapmadan fit bir vücuda sahip kalmak artık imkansız görünüyor. Bu nedenle sağlıklı beslenmenin yanında mutlaka spor egzersizleri de yapmak gerekiyor.

Özellikle bayanların hamilelik dönemlerinde yaşadıkları karın sarkması için kullanılabilecek kremler bulunmaktadır. Hamilelik döneminde deride gerilmeler yaşanması ile birlikte yırtılmalar da meydana gelmektedir. Bu nedenle hamilelik dönemi sonrasında karın sarkması yaşamak istemiyorsanız mutlaka bunu önlemek amacıyla kremler kullanmanız gerekiyor.

Sarkmış bir karna sahibim ve toparlamanın yolları neler diyorsanız egzersizler, aerobik hareketleri, fitness, düzenli yürüyüş ve sağlıklı beslenme sizin uymanız gereken noktalar. Bölgesel zayıflamalar için uygulanan egzersiz hareketlerini karın sarkması için de uygulayabilirsiniz. Doğru egzersizler sonucunda karın sarkmasından kurtularak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Karın bölgesi için özellikle yürüyüş ve mekik çekme büyük fayda sağlayacaktır.

Bol bol su tüketimini her konuda önerdiğimiz gibi karın sarkmasında da öneriyoruz. Su tüketimi sayesinde hızlı bir şekilde kilo atabilirsiniz. Karnınızı daha düzgün ve daha fit bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız özellikle hamilelik döneminde bol bol sıvı tüketmelisiniz. Hamilelik döneminizde normal zamanda daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle öğünlerinizi artırırken her şeyden yeteri kadar tüketmeye özen göstermeli ve bol bol sıvı tüketmelisiniz. Bunun yanında bol bol yürüyüş yaparak vücudunuzun hareketli kalmasını ve karın sarkması sorununu engellemeniz mümkündür. Hiçbir kadının hoşlanmadığı bu sorun aslında işin özünde dengeli beslenme, egzersiz, spor, yürüyüş ve bol bol su tüketimi ile kolayca çözülebilmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde karın sarkmasından kurtulmak için spor yapmaya özen göstermelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.