Kaş dökülmesine sarımsak ile çözüm

0

KaşKaş dökülmesine sarımsak kullanımı aynı saç dökülmesindeki gibi faydalı etkilere neden olmaktadır. Sarımsak kullanımı geri döndürülmesi mümkün olan ya da kaşların dökülmesinin durdurulması açısından faydalı olabilir. Genetik faktörlerin etkisiyle aynı saçlar gibi kaşlarında özellikleri belirlenmektedir. Gürlüğü, dökülme özellikleri kişinin ailesinin genetik özelliklerini taşır. Bunun dışında ilaçların yan etkileri, beslenme, çeşitli hastalıklarda kaşların dökülmesinde etkili olabilir. Kaşların genetik etkenler dışında bu tür etkilerden korunması amacıyla doğal bakım ürünlerinden faydalanılabilir. Sarımsak saçlarda yaptığı gibi, kaş tellerini kalınlaştıran bir etkiye sahiptir.

Kaşlar sarımsakla uzatılır mı?

Sarımsak hakkında yapılan klinik araştırmalarda, saç ve kaş dökülmesinde etkili olan bazı cilt hastalıklarının, ciltteki kuruluğun ve kaşıntının tedavi edilmesinde etkili olduğu belirlenmiştir. Kan dolaşımını arttıran sarımsak, kıl köklerinin beslenmesini ve güçlenmesini sağlamaktadır. Ancak genetik etkenlerle meydana gelen saç ve kaş dökülmesinde bu olumlu etkilerin görülmesi mümkün olmaz. Ancak diğer etkenlerde kaşlar için sarımsak kullanılırsa, mutlaka olumlu etkiler meydana gelecektir.

Kaş dökülmesi için sarımsak nasıl uygulanır?

Kaşlarınızın dökülmesini durdurmak ve uzamalarını sağlamak amacıyla sarımsağı, hazır satılan içeriğinde sarımsak olan kozmetik ürünlerle kullanabilirsiniz. Ayrıca aktarlarda hazır olarak satın alacağınız sarımsak yağından faydalanabilirsiniz. Sarımsak yağını kaşlarınıza sürerseniz olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz. Bunu doğal olarak kullanmayı tercih edenler ya da kokusunu sorun etmeyenler ise, 2-3 diş sarımsağı ezdikten sonra kaşlarına sürebilir. Bunların içinde hem hesaplı olması açısından, hem de her zaman elinizin altında olması açısından sarımsağın ezilerek kullanılması daha ulaşılabilir bir uygulamadır. Ancak tüm uygulamalar yapılırken, sarımsağın gözlerle temasına engel olmalısınız. Yaklaşık 15 dakika kaşlarınızda beklettiğiniz sarımsağı yıkamadan önce kaşlarınıza zeytinyağı sürerek yarım saatte bu şekilde bekletin. Bu şekilde kürün etkisini daha fazla arttırabilirsiniz. Ardından ılık su ve sabunla yıkayarak kaşlarınızı temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.