Kaş dökülmesine sarımsakla çözüm getirebilirsiniz

0
Yüz
Kaş dökülmesi

Bir kişinin yüzüne ilk baktığımızda en çok dikkatimizi çeken bölge kaştır. Kadınlar için kaş yüzlerinde en önem verdikleri bölgedir. Kaşlarının dökülmesi, kaş alımında hata yapılması ya da kaşlarının seyrek olması bayanların önemli sorunlarındandır. Bu nedenle sizlere kaş dökülmesine sarımsak kullanarak çözüm bulabileceğiniz birkaç yöntemden bahsedeceğim. Sizinde kaşlarınız dökülüyorsa ya da seyrek ise vereceğimiz önerilerden faydalanabilirsiniz. Kaş dökülmesinde en çok bilinin çözüm sarımsaktır. Saçın uzamasına da faydalı olarak bilinen sarımsak kaşların çıkmasında da yardımcı oluyor.

En kolay ve basit şekilde çok kısa sürede yapabileceğiniz şey bir diş sarımsağı ikiye bölerek kaşlarınıza sürmek olacaktır. Bu işlem kaşlarınızın gürleşmesine, küsen kaşlarınızdaki tüylerin çıkmasına ve kaşlarınızın daha çabuk uzamasına fayda sağlayacaktır. Sizlere kolay bir maske tarifi vererek kaş dökülmesine sarımsak sayesinde nasıl çare bulacağınızı anlatalım. Öncelikle malzemelerimizle başlayalım: 1 çay kaşığı badem yağı, ve 1 diş sarımsak ile kaşlarınıza kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntem. Sarımsağı ezerek 1 çay kaşığı badem yağı ile karıştırın ve kaşlarınıza sürün. 15 -20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Eğer sarımsak kokusundan rahatsız oluyorsanız yatmadan önce bu karışımı yıkayıp uygulamak sizin için daha uygun olacaktır. Bu işlemi 1 hafta boyunca düzenli olarak uyguladığınızda mükemmel bir sonuç elde edeceksiniz.

Kaş dökülmesine sarımsak uygulayarak istediğiniz çözümlere ulaşmanız çok kolay. Yine saç bakımında etkili olan ve kaşlar içinde mükemmel bir sonuç yaratan sarımsak yağını kullanabilirsiniz. Sarımsak yağı, çam balı ve badem yağını karıştırarak kaşlarınızın ters yönüne doğru bir fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Bu işlem de kaşlarınız için çok fayda sağlayacaktır. Sizlerde önerdiğimiz bu iki yöntem sayesinde kaşlarınız daha kısa sürede ve daha çabuk uzayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.