Kaş dökülmesini önlemek için

0
Kaş
Kaş dökülmesi

Kaş dökülmesi insanı oldukça rahatsız eden bir sorundur. Kaş çok dikkat çeken ve insanın yüzüne karakter veren bir özelliğe sahip olduğu için kaş azlığı, dökülmesi sizi mutsuz edecektir. Ancak kaş dökülmesini önlemek mümkün. Hatta dökülen kaşlarınızı bile çıkartabilirsiniz.

Kaş dökülmesini önlemek için öncelikle yapmanız gereken şey stresten uzak durmak. Saçkıran gibi bir cilt hastalığınız ya da hormonal bir bozukluğunuz yoksa stres kaş dökülmesinin birinci nedenidir. Bu nedenle eğer başarabilirseniz stresten uzak durmanızı öneririm. Dökülen kaşlarınızın yeniden çıkmasını ya da kaşlarınız dökülmeden de sağlıklı olmasını istiyorsanız badem yağı, zeytinyağı ve buğday yağı kullanabilirsiniz. Bu yağları her gece yatmadan önce kaşlarınıza sürerseniz 1 hafta içinde sonuç alabilirsiniz.

Kaş dökülmesini önlemek için bir başka bitkisel tarif de var.

Malzemeler

  • Tatlı badem yağı
  • Hint yağı
  • Sarımsak yağı

Uygulanışı

1

Tüm yağlardan 1 çay kaşığı alarak bunları bir kulak temizleme çöpü ya da bir kürdan yardımıyla karıştırın.

2

Hazırladığınız karışımı kaşlarınıza kaşların çıkış yönüne doğru nazik hareketlerle sürün. Ardından kaş tarağı ya da bir diş fırçayı yardımıyla cildinizin yağları emmesini sağlayın.

3

Bu karışımı uygularken sert hareketler yapmaktan kaçının. Kaş diplerinizin tahriş olmasına neden olabilirsiniz. Bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz. Burada sizi sarımsak yağının kokusu rahatsız edebilir. Bu nedenle dışarı çıkmayacağınız bir zamanda uygulamanızı tavsiye ederim. Hatta mümkünse akşam yatmadan 1-2 saat önce sürüp bekledikten sonra ılık suyla durulayıp yatabilirsiniz. Sabaha kadar sarımsak yağının kokusu gidecektir.

4

Bu tarifi her gün kullanabilirsiniz. 1 hafta 10 gün kadar sürede kaşlarınızın daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

Verdiğim bilgileri sadece kaş dökülmesini önlemek için değil tamamen ya da kısmen dökülen kaşlarınız için de uygulayabilirsiniz. Hatta normalde seyrek kaşlara sahipseniz bu tariflerle kaşlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.