Kas gevşetici banyo tuzu

0
Kas gevşetici bitkisel tedavi
Kas gevşetici banyo tuzu

 

Sırt ağrılarının ve vücut ağrılarının giderilmesi için en iyi tedavi yöntemi sıcak bir banyo yapmaktır. Banyo tuzları ile aromaterapi yapmak ise tam bir şifa banyosudur. Yorgun vücudunuzu dinlendirdiğiniz gibi aynı zamanda kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Size iyi bir şifa banyosu için kas gevşetici banyo tuzu tarifi vermek istiyorum. Bu banyo tuzu sayesinde stresiniz de azalacaktır.

Kas gevşetici banyo tuzu nasıl yapılır

1

Bir karıştırma kabına 1 su bardağı İngiliz tuzu ekleyin. İngiliz tuzu hafifçe, vücudun toksinlerini dışarı atmasına yardımcı olur. Sinir sistemini yatıştırıcı özelliği vardır. Dolaşımı arttırır ve kas ağrılarını giderir. Eklemleri rahatlatmaya yardımcı olur. Bu kadar acı dindirici niteliklerine ilave olarak, İngiliz tuzu cildinize parlaklık katar ve besler.

2

Üzerine arzu ederseniz renkli olması için 3 4 damla kadar gıda boyası ekleyin. Kaba tuzu ve gıda boyasını atın ve iyice sarsarak karıştırın.

3

Üzerine 3 damla okaliptüs yağı ve 3 damla da nane yağı ekleyin. Okaliptüs ve nanenin yatıştırıcı mentol karışımı sayesinde zihin ve bedeniniz canlanacak, ağrıyan kaslarınızın acısı dinecektir.

4

Esansiyel yağların güneş ve ısıya maruz kalmaları, etkilerini azaltır. Bu nedenle hazırladığınız karışımı serin ve karanlık bir yerde bekletin.

5

Küvetinizin içine 1 2 yemek kaşığı kadar kas gevşetici banyo tuzunu atın ve karıştırın. Küvette 20 dakika kadar dinlenin. Kas ağrılarına çözüm bulduğunuzu anlayacaksınız. Banyo sonrasında rahatladığınızı ve gevşediğinizi hissedeceksiniz. Böyle bir şifa banyosu bitkisel bakımın da en kolay yollarından biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.