Kaş gürleştirme için bitkisel öneriler

0

Kaş gürleştirmeKaşların gür olması onları daha belirgin hale getirir. Bu şekilde düzeltilen kaşlar güzelliğin aynası olarak tanımlanabilir. Ancak kaşları yeteri kadar gür olmayan kişiler bunu sorun haline getirebilir. Kaşların daha gür olması ve kıl köklerinin güçlenmesi için bazen onları dışarıdan desteklemeniz gerekir. Kaş gürleştirme için bitkisel çözüm önerilerine başvurulabilir.

Kaş gürleştirme için sarımsak

Özellikle kıl köklerini güçlendiren sarımsaktan kaşlarınız için destek alabilirsiniz. Bu oldukça basit uygulamayı evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Kadınlar seyrek kaşlardan genellikle hoşlanmaz. Ancak her şeyin olduğu gibi bununda doğal bir çaresi var. Kaşların seyrek görünümden kurtulması için en etkili tedavi olarak görülen sarımsak, genellikle sürülerek uygulanması tavsiye edilir. Ancak bunun kokusundan rahatsız olanlar bunu çoğunlukla ihmal eder. Birkaç defa uyguladıktan sonra bırakırlar. Sizlere önereceğimiz karışımla sarımsağın kokusundan fazla etkilenmeden, kaşlarınızı gürleştirmek daha kolay olacak. Bunu haftada 3 defa farklı günlerde uygulamanız yeterli gelir. Tarifimize gelince;

  • 1 diş sarımsak
  • 1 çay kaşığı çam balı
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Karışımı hazırlamak için, önce sarımsağı ince bir şekilde kıyın. Arzu edenler bunu rendeleyebilir. Sarımsağın içine badem yağını ve çam balını ilave ederek, iyice karıştırın. Daha sonra karışımı bir kabın içinde bir gün süreyle bekletin. Ertesi gün kulak temizleme pamuğuyla kaşlarınıza karışımdan az miktar sürün. Yalnız gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Çünkü gözlerinizi yakacak bir karışımdır. Bunu gün içinde 2 defa uygulayabilirsiniz. Kısa sürede kaşlarınızdaki gürlüğü sizlerde fark edecek hale geleceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.