Kaşlarınızın daha hızlı büyümesi için en iyi yöntemler

0
Kaş uzatma
Kaşlarınızın daha hızlı büyümesi için yöntemler

Kaşlar sadece yüzünüzün çevresinde bir çerçeve değil, aynı zamanda yüzünüzün görünümünün önemli bir parçası. Eğer kaşlarınız fazla alındıysa kaşlarınızın daha hızlı büyümesi için birkaç yöntem var. Kaşlarınızın uzaması için beklerken seyrek kısımları saklamak için bir kaş kalemi kullanabilirsiniz.

Beslenme

Beslenme biçiminiz yani uyguladığınız diyet kaşlarınızın uzama hızını etkiler. Yeşil sebzeler, meyveler, protein ve düşük yağ içerikli süt ürünleri gibi besleyici değeri yüksek yiyeceklerle beslenin. Zaten sağlıklı bir diyet uyguluyorsanız aldığınız protein miktarını arttırın ve daha çok ıspanak yiyin.

Zeytinyağı

Zeytinyağı cildiniz için oldukça besleyicidir. Aynı zamanda ucuz ve kolaylıkla marketlerden bulabileceğiniz bir üründür. Günde bir kere kaşlarınıza birkaç damla zeytinyağı damlatarak 30 ile 60 saniye arasında bir süre masaj yaparak uygulayın. Zeytinyağının daha uzun süre cildinize etki edebilmesi için bu işlemi gece yatmadan önce uygulayın.

Hint yağı

Hint yağı da kaşlarınızın uzamasını etkileyecek başka bir besleyici yağdır. Hint yağı kaşlarınızın uzamasını sağlayabilmek için kullanabileceğiniz en etkili yollardan biridir. 3 damla Hint yağını kaşlarınıza damlatarak 30 ile 60 saniye arasında bir süre masaj yaparak uygulayın. Hint yağının daha uzun süre cildinize etki edebilmesi için bu işlemi gece yatmadan önce uygulayın. Kaşlarınızın büyümesini hızlandırmak için her gün bu işlemi uygulamaya devam edin. 1 hafta içinde işlemin etkilerini görmeye başlamalısınız.

Kaş kremi

Eczaneden bir kaş kremi satın alın. Piyasada bu iş için birçok ürün var. Piyasadaki bu kaş kremlerinin kaşlarınızı büyütme hızlarıyla ilgili farklı iddiaları var. Piyasadaki bu ürünler de zeytinyağı ve Hint yağı gibi cildinizi besler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.