Kaslı bacak inceltme yolları

| 2013/02/28 | 1 Comment
Zarif bacaklar

Kaslı bacak inceltme

 

Kas boyutunu azaltmak için için mücadele eden pek çok kadın vardır. Bazı kadınlar yoğun egzersiz yoluyla bacaklardaki kaslarını geliştirirken, diğerleri genetik nedenlere bağlı olarak bu fiziksel özelliği miras alırlar. Birçok sporcu bayanın kaslı bacakları istenmeyen bir özellik olarak kabul etmesine rağmen, güzel fiziklerini bu kaslara borçlu oldukları da aşikardır. Beslenme ve egzersiz rutininizi değiştirerek, kaslı bölgelerin daha ince gözükmesini sağlamak mümkündür.

1

Egzersiz sırasında gerekli ağırlık miktarını azaltarak, bacaklarınızı çalıştıracak kardiyovasküler egzersizlere yoğunluk vermeniz gerekir. Yürüyüş, bisiklet ya da bacaklarınızı çalıştıracak kardiyovasküler egzersizleri deneyin.

2

Pilates ve yoga kaslarınızın uzamasını sağlar. Böylece kas boyutunuz azalmasa bile, uzadığından bacaklarınızda incelme meydana gelecektir. Pilates ve yoga yaparken bacaklarınızı çalıştıran egzersizlere yer verin.

3

Egzersiz sonrasında yemek yiyin. Yediğiniz yemekler yüksek miktarda protein ve düşük miktarda karbonhidrat içermelidir. Bu teknik kas boyutunu arttıran bir madde olan glikojeni azaltacaktır.

4

Koşu veya yürüyüşü egzersiz programınıza ekleyin. Koşu ve yürüyüş dayanıklılığınızı arttıran kaslarınızı geliştirir. Bu kaslar küçük kaslardır. Daha güçlü olmanızı sağlarlarken aynı zamanda hızlı yağ yakımına yardımcı olurlar. Uzun mesafe yürüyüşleri, bacaklardaki daha küçük ve daha dar olan kasların gelişmesine yardımcı olur. Bu da bacak inceltme için iyi bir yoldur.

5

Egzersizleriniz sırasında kullandığınız ağırlıkları azaltın. Bunu yapmanız egzersiz miktarınızı arttırmanızı gerektirir. Daha düşük kiloda yapılan egzersizleri daha fazla sayıda gerçekleştirme hacimli kas boyutunu azaltmak için yardımcı olacaktır.

Etiketler: , , ,

Kategori: Bacak Bakımı, Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. duygu dedi ki:

    Benim bacaklarım çok kaslı erkek bacağı gibi.Nasıl inceltebilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.