Kendi selülit yağınızı tasarlayın

0

 

Bitkisel yağlar
selülit yağı

Selülitlerinizden kurtulmak için selülit yağı olarak tabir edilen ve sıklıkla uygulanan bazı çözümlerden faydalanabilirsiniz. Evde çok para harcamadan bu tür çözümleri elde etmeniz mümkün. Selülitli bölgelerdeki kan dolaşımının artırılması ve selülitlerin dağılmasının sağlanması mümkün olabilir. Herhangi bir aktardan satın alabileceğiniz yosun yağı selülitli bölgelerinizde mucizeler yaratacaktır. Yosun yağı kan akışını hızlandırır, cildi toksinlerden arındırır ve en önemlisi de kimyasal içermez. Tarifini vereceğimiz bu selülit yağında bulunan esmer şeker selülitlerinizin azalmasını sağlarken bir yandan da cildinize peeling yapacaktır. Bu da cildinizin ölü hücrelerden arınması demektir. Selülitlerinizle savaşırken aynı zamanda cilt bakımınızı da yapıyor olacaksınız.

Selülit yağı malzemeleri

  • 2 su bardağıesmer şeker
    • 1 su bardağı zeytinyağı
    • Büyük kase
    • 20 damla esansiyel yosun yağı

Uygulama yapacağınız bölge küçük bir alansa uygun gördüğünüz şekilde, aynı oranda olmak kaydıyla malzemeleri azaltabilirsiniz.

Selülit yağının hazırlanışı

1

20 damla esansiyel yosun yağı ve 1 su bardağı zeytinyağını karıştırmakla işe başlayalım. Üzerine 2 su bardağı esmer şeker ekleyelim. Eğer aynı zamanda aromaterapik etki de almak istiyorsanız, uygun olan farklı esansiyel yağlardan da karışımınıza ekleyebilirsiniz.

2

Karışımı bir kabın içine boşaltın ve 3 ay boyunca buzdolabında bekletin. Buzdolabında beklettikten sonra 2 hafta kadar da oda sıcaklığında bekletin.

3

Bu karışımı banyolardan sonra nazikçe selülitli bölgelerinize uygulayın ve bir süre bekledikten sonra tekrar duş alın.

4

Hazırlayacağınız bu karışımı üç dört kez kullanabilirsiniz. Peeling yapar gibi selülit yağınızı güzelce selülitli bölgeye yedirin. Peeling uygulaması sonrasında, uygulama bölgesini sıcak su ve sabunla yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.