Keratin saç bakımı yöntemleri hakkında

0
Keratin tedavisi
Keratin saç bakımı

Keratin saç bakımı yöntemleri uzun süreli olarak saçlarını düzleştirmeyi amaçlayan kıvırcık saçlı bireyler için oluşturulmuştur. Kimyasal yapısı saçınızı birkaç ay boyunca düz tutabilir ve genellikle ayda saçınızı kaç kere yıkayacağınızı kısıtlar. Bu prosedür tedaviyi kimin uyguladığına göre değişiklik gösterir.

Keratin Yapısı

Keratin saçımızda ve tırnaklarımızda bulunan yapısal bir proteindir. Bu prosedür uygulanırken keratin sıvı hale dönüştürülmektedir. Keratin diğer keratin monomerleriyle bağ kuran suda çözünmeyen bir proteindir. Proteinin kendisi aminoasit ve sülfür açısından zengindir ki bu sert kimyasallara ve aşırı güneş ışığına maruz kalmış saçı düzleştirmek için yeterlidir.

Temel Süreç

Keratin saç tedavisi, içerdiği sert kimyasallardan ötürü genellikle sadece saç bakımı uzmanları tarafından uygulanır. Prosedür boyunca saç, gözenekleri açmak için şampuanla pek çok kez yıkanır sonra kurutulur ve keratin karışımı uygulanır ve 20-30 dakika bekletilir.

Prosedür uzunluğu

Keratinde bulunan doğal kimyasallar nedeniyle prosedür diğer daha sert kimyasal saç prosedürlerinin sahip olduğu ömre sahip değildir. Sonuç olarak 2-3 ay sonrasında dalgaların saçınıza geri dönmeye başladığını göreceksiniz. Ondan bir iki ay sonrasında ise saçınızın tekrar düz olmasını istiyorsanız yeniden keratin bakımı yaptırmanız gerekecek. Düzenli olarak ara verilmeden yapılan keratin prosedürü daha az etkili sonuçlar yaratabilir.

Önlem

Saçınıza Keratin uygulamadan önce, Düzgün bir güvenlik protokolü uygulamanız önemlidir. Prosedürü daima bir profesyonele uygulattırın. Ürünün zararlı kimyasallar açısından güvenli olduğu söylensede (FDA) Amerikan Gıda ilaç Dairesi onaylı değildir. Sonuç olarak ürünü kullanırken dikkatli olun. Keratin sonrası bir kaç gün saçınıza, saç boyası veya ısıtma, düzleştirme, fön çekme gibi şeyler yapmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.