Keratin tedavisinin türleri nelerdir?

0
keratin tedavisi
Keratin saç bakımı

Brezilyalı keratin tedavilerinin altı ay boyunca kıvırcık, pürüzsüz ve sıkı kaldığı iddia ediliyor. Giderek daha popüler olan ve ortalama 2 saat süren bu işlem 150 ile 800 dolar arası mal olabiliyor. Keratin tedavisinde türler hakkında bilgilere ulaşmak için okumaya devam edebilirsiniz.

Formaldehit İle Keratin Tedavileri

Birçok salon ürün reklamlarında formaldehit ile keratin tedavilerini doğal alternatif olarak gösteriyorlar. Bunun yanında keratin tedavilerin %100 doğru olduğu her zaman doğru değildir. Birçok tedavi sonucunda formaldehitin kansere neden olduğu doğrulanmıştır. Doktor Ellen Marmur’a göre sadece müşterilere değil aynı zamanda stilistlere ve başkalarına da zarar verebilir. Bunun sonucunda aylarca tedavi almak durumunda kalınabilir veya risk altında olunabilir.

Formaldehitsiz Keratin Tedavileri

Formaldehitsiz keratin tedavisi daha eşit ve güzel saçlar sunar. Prosedür iki çeşit keratin türü sunar. Biri insan saç keratini diğeri ise botanik keratini. Kendi internet sitesinde bu konuyu açıklayan Alter Ego, saçta bulunan keratinin doymuş olduğunu söyler. Bu tedaviler stilist gibi görünmeyebilir ama daha çok formaldehit içeren tedaviler gibi uygulanır.

Keratin Tedavisinin Artısı

Birçok keratin tedaviler formaldehit yerine doğal malzemelerle yapılır ancak bu maddeler değişebilir. Bazı keratin tedavi üreticileri gibi elma, vanilya veya fasulye gibi meyve ve bitkilerle ürün geliştirilebilir. Popülaritesi artan çikolata keratin tedavi yöntemidir. Saç yapısını güçlendirdiği iddia edilir. Bunun yanında çileğinde keratin tedavisinde c vitamini ve omega 3 ve yağ asiti bakımından zengin olduğu söylenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.