Keratin tedavisinin zararları var mıdır?

0
Keratin tedavisi
Keratin tedavisi

Keratin tedavilerinde formaldehit kullanımı müşterilerde şüphe uyandırdı. Sağlık uzmanları ve kuaförler de şüphe duyuyorlar. % 2 ve altında düşük bir konsentrasyon ve bununla birlikte tamamen güvenli olup olmadığı ve keratin tedavisinin zararları tartışılıyor.

Bazı müşteriler tedavi sırasında saç derisinde ve saçlarında olumsuzluklar yaşamış.

Uygulama Boyunca

İyi hava alan ve hava akımı düzgün sağlanan salonlarda keratin tedavisini uygulamak gerekir. Maskeler her zaman tavsiye edilir ama buna sürekli uyulmasına gerek yoktur.

Teoriler

CBSNews.com’a göre sağlık uzmanları, tedavilerin olduğunu söylese de keratin bazlı formaldehit olduğunu söylüyor. Yolu böyle tedaviler olan keratinin saçınızı aylarca değiştirmeden sağlıklı tutmaya yetecek yeteneği ve imkanı var.

Gözler

Formaldehit ve onun işlevleri kısa sürede yanık ve gözlere olumsuz etkilerde bulunmaz. Birçok kadından bu yönde şikayet gelse de uzun süreli bir hasar bildirisi yoktur.

Şikayetler

Formaldehit alerjiler kötüleşebilir. ABD Çevre Koruma Kurumu’na göre özellikle astım hastalarının daha dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

Deri ve Saç

Çilt oldukça hızlı bir şekilde formaldehit emer. Bazı stilistler karşı çıksa da birçok uzman birkaç olumsuzluklara rağmen tedavinin iyi olduğunu iddia ediyor.

Kanser Riskleri

Ulusal Kanser Enstitüsü’nün 1980 de fareler üzerinde yaptığı deneyde farelerin kansere yakalandığı görülmüştür. Diğer çalışmalara göre aşırı toksine maruz kalanlarda kanser riski daha da artmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.