Kimyasallar Olmadan Saç Uzatma

1
hızlı uzayan saçlar
Hızlı saç uzatma

Hızlı saç uzatma konusunda internette çok uçuk bilgiler yer alıyor. Saçların ayda 34 cm uzayabileceği bile konuşulmakta.  Ne olursa olsun saçlarınız ayda 1,5 cm’den daha hızlı uzamayacaktır. Saç uzama oranını yükseltmek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır. Saçınızı uzatmak için kimyasal madde kullanmak zorunda değilsiniz. Kimyasal maddeler olmadan hızlı saç uzatma için size bazı önerilerimiz var.

1

Hasarlı uçları kesip atın.  Saçlarınızı daha hızlı uzatmaya çalışıyorken saç kesimi tavsiye etmek garip görünebilir, ama  saçlarınız daha sağlıklı olduğunda daha da hızlı uzayacaklardır. Her 2-3 ayda bir, yarım veya bir cm kadar saçlarınızın uçlarını kestirin. Uzamayı teşvik etmek için saçlarınızı sağlıklı tutun.

2

Hızlı saç uzatma için üç ila beş dakika boyunca her gün saç derinize masaj yapın. Kan akışını hızlandırarak saçlarınıza kanı ve kandaki besinleri daha verimli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

3

Saç güçlendirici şampuanlar kullanın. Kuru saçlara ve boyalı saçlara özel şampuanlar kullanmak yerine saçınızı nazikçe temizleyecek ve saçlarınızı güçlendirecek şampuanları deneyin.

4

Haftada bir kez sıcak yağ tedavisi ile saçınızı şımartın. Bu zengin tedaviler saçların derinliklerine nüfuz eder. Hasarlı ve yıpranmış saçlar, saç uzamasını yavaşlatırlar. Bu nedenle saç bakımı yaparak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bitkisel saç bakımı kategorimize göz atın.

5

Hızlı saç uzatma için aşırı sıcaktan saçlarınızı uzak tutun. Saç maşası, saç kurutma makinesi, saç düzleştiricisi gibi ürünleri kullanmayın. Bunun yanında çok sıcak su ile saç yıkamaktan da kaçınmalısınız. Isı saçları hem kırar hem de kurutur. Saç susuz olduğunda, aynı zamanda uzama da olmaz. Saçınızı yıkadıktan sonra ılık su ile durulayın ve kendi halinde kurumaya bırakın.

6

Bol bol protein alın. Saçlar proteinden oluşur ve proteine ihtiyaç dular. Beslenme düzeninizde protein düşük ise saç dökülmesi de yaşarsınız. Bu nedenle protein içeren besinleri listenize ekleyin.  Et proteinler için bir kaynaktır. Eğer vejetaryensanız soya, fasulye, fındık ve süt gibi protein içeren besinler tüketmeye çalışın.

7

Beta karoten açısından zengin gıdalar yiyin. Bu temel vitamin saç uzamasını hızlandırır ve genel saç sağlığını yükseltir. Beta karoten havuçta bol bol bulunur. Bunun yanında ıspanak, lahana, biber, kabak, tatlı patates, soğan ve diğer birçok meyve ve sebzede de beta karoten yer alır.

8

Saç büyüme oranını artırmak için folik asit tüketin. Folik asit, diğer bazı B vitaminleri gibi, saç sağlığı için önemlidir. Folik asit almak için yeşil sebzeler, havuç, soya fasulyesi, fındık ve portakal yiyin. Ayrıca folik asit takviyesi de alabilirsiniz.

9

İyi ve dengeli beslenin. Bu özel vitaminlere ek olarak, genel olarak sağlıklı beslenmenizi korumak zorunludur. Bu her gün yeterince yemek yemek anlamına gelmiyor. Yediğiniz gıdaların içerdiği vitaminlere dikkat edin ve beslenme düzeninizde eşit olarak paylaştırın. Mümkünse taze, sağlıklı besinler yemek ve günlük bol su içmek çok önemlidir.

10

Yeterince uyuduğunuzdan emin olun. Düzgün bir şekilde dinlenmiş değilseniz, vücudunuz optimum kapasite ile çalışamaz ve bu saç uzaması için de geçerlidir. Eğer yorgun iseniz, vücudunuzun temel fonksiyonları üzerine odaklanır. Maksimum saç uzamsını sağlamak amacıyla, gece en az sekiz saat uyumalısınız.

11

Islak saça çok nazik olun. Islak saçlar zarar görmeye daha yatkındır. Bu saç fırçaları ve ince dişli tarak yerine geniş dişli bir tarakla ıslak saçınızı tarayın.

12

Sabırlı olun. Bazen eylemlerimizin etkilerini görmek için zaman gerekir. Eğer sabredip gayretinizi sürdürürseniz saçlarınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

1 Yorum

  1. saçlarımın sağlığı çok bozuldu bunu çok rahat hissedebiliyorum hormon bozukluğu ile ilgisi var dır ama bunun önlemi için vitamin takviyesi kullansam fayda edermi ya da direk saçlarıma etki gösterecek vitamin hapı tavsiye edebilecek var mı??

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.