Kırılan saçlar nasıl onarılır?

0
Hasar görmüş saçlar
Kolay kırılan saçlar

Eğer saçlarınız sık sık kırılıyorsa şunu bilin ki yalnız değilsiniz. Her ne kadar çoğu kişi saç kırıklarından normal bir şeylermiş gibi bahsetse de bu kırıklar, aşırı ısı, kimyasallar vb. etkenler sebebiyle saçlarınız zarar gördüğü için oluşmuşlardır. Size uygun olan çeşitli saç bakım ürünleriyle saç kırıklarınızı onarmanız mümkün. Bunun yanı sıra eğer yıpranmış saçlarınıza onları onarmak için zaman ayırırsanız saçlarınızın hızlıca uzaması, güçlenmesi de mümkün. Çabalarsanız buna değecek sonuçlar alırsınız.

Kırılan saçları onarmak için malzemeler

  • Nemlendirici şampuan
  • Nemlendirici saç kremi
  • Yoğun nem tedavisi
  • Isıya karşı koruyucu saç spreyi
  • Geniş dişli tarak

Kırılan saçları onarmak için adımlar

1

Kuaföre gidin ve saçlarınızdaki kırıkları almasını isteyin. Eğer çok fazla kırığınız var ve siz kısa saç kesimiyle rahat edemeyeceğinizi düşüyorsanız kuaförden sadece çok yıpranmış ve kırıklarınızın çok belli olduğu yerleri almasını isteyin.

2

Her duş alışınızda nemlendirici özellikteki şampuan ve saç kremlerini tercih edin. Nemlendirici özellikteki saç kremi ve şampuanları marketlerden, eczanelerden veya güzellik salonlarından veya kuaförlerden de satın alabilirsiniz.

3

Haftada bir saçlarınıza güçlü nemlendirici özellikteki bir saç maskesi yapın. Bu maskeyi saçınızın nem kazanması ve etkili olması için durulamadan önce beş veya on dakikalığına saçınızda bekletin. Nemlendirici özellikteki saç maskelerini kullandığınız haftalarda saçlarınızı her yıkayışınızda saç kremi kullanmanıza gerek kalmaz.

4

Saçlarınızı duruladıktan sonra geniş dişli tarak kullanarak saçınızı tarayınız. Geniş dişli tarak kullanmanız saçlarınızdaki karışıklıkları açmanız ve rahatça taramanız konusunda size diğer taraklardan daha fazla yardımcı olacaktır. Bu tarakları kullanarak saçınıza daha az zarar vermiş olacaksınız. Tarama işleminiz bittikten sonra saçlarınızın alt kısımlarını yeniden tarayın. Böylece saçlarınızın uçlarındaki karışıklıkları daha rahat açmış olursunuz.

5

Saçlarınızı saç kurutma makinesiyle kurutmadan, saç düzleştiricisi veya saç maşası kullanmadan önce saçınıza ısıdan etkilenmeyen saç spreylerinden birini sıkın. Bu saçlarınızın fazla sıcaklıktan dolayı tamamen kuruyup nemini kaybetmemesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Püf noktaları ve uyarılar

Saçınızdaki kırıkları onarmak için uğraşırken, saçınızı boyamaktan olabildiğince uzak durmaya çalışın. Eğer saçlarınızı boyatmak zorundaysanız, bu işlemi iyi bir kuaförden saça en az derecede zarar verecek türden bir metot kullanarak yapmasını isteyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.