Kırışıklığa karşı bitkisel çözüm

0

Bakım yapmak özel bir zaman ve özen gerektirir. Bazen düzenli bakımları uygulamak zor gelebilir. Bu nedenle bakım yaparken aynı zamanda günlük aktivitelerden de uzaklaşmamaya özen gösterirsek kırışıklıklara karşı düzenli bakım da uygulayabilme imkanımız olur. Halihazırda banyo yaparken, banyo suyuna katacağımız bazı bitkiler kırışıklıklara karşı bakım yapmamızı sağlar. Bu da ayrıca bir vakit harcamaktan bizi kurtarır.

Balın gerginlik veren etkisi banyoda bizimle olacak!

Bal
Bal

İki yemek kaşığı kadar balı iki bardak ılınmış süte ekleyin. Ardından bir tatlı kaşığı kadar badem yağı katın. Oluşturduğunuz karışımı iyice çalkayın. Küveti bir karış kadar doldurduktan sonra karışımı üzerine ekleyin ve duş başlığından akan suyla küveti doldurarak karışımın her tarafa eşit şekilde dağılmasını sağlayın. Kırışıklıklara karşı son derece etkili olan bu tarifle banyo keyfi yaptıktan sonra duş alıp çıkabilirsiniz.

Süt ve tuzun ihtişamlı etkisi

5 bardak sütü ısıtın ve üstüne 250 gr bal ekleyin. Balı sütte iyice eritin. Banyo suyunuza ortalama 100 gr kadar deniz tuzunu ve oluşturduğunuz karışımı katın. Banyo sonrasında duş alarak cildinizi temizleyin.

Kırışıklığa karşı banyoda aromaterapi keyfi

Bitki çayı
Bitki çayı

Bu tarifimiz için öncelikle doğal bitkisel bir çay hazırlamamız gerekiyor. 5 bardak suyu kaynatın ve üzerine üç yemek karşığı aynı safa çiçeği ve melisa ekleyin. 15 dakika kadar kaynatın ve süzün. Küvetin suyuna daha önce tarif ettiğimiz şekilde ekletin. Banyo sonrası duş almayı ihmal etmemelisiniz.

Peki gergin bir cilt için neler yapılmalı?

  1. Her gün düzenli olarak kırışıklık olan bölgeleri light sütle yıkayın.
  2. kavun suyu ile yüzünüzü yıkayın.
  3. Avokadoyu çatal yardımıyla püre haline getirin ve yüzünüzde kırışık kısımlara kompres yapın.
  4. Kompres yapmak için bir diğer yöntem de birer tatlı kaşığı kadar melisa ve mayıs papatyasını iki bardak suda demleyip süzerek yüze bastırmaktır.
  5. Salatalık, limon suyu ve havuç suyu ile hazırladığınız karışımla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Böylece doğal bir peeling yaparak kırışıklıkların önüne geçersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.