Kırışıklık giderici karbondioksit lazer uygulaması

0

göz çevresi kırışıklıklarıCiltte kırışıklıklar 20 yaşından sonra meydana gelmeye başlar. Kırışıklıkların artmasında ve seviyesinde çeşitli faktörler rol oynamaktadır. Bunlar cinsiyet, ırk, yaş ve genetik nedenlerdir. Bunun yanında çevresel faktörler de kırışıklıklar konusunda önemli yere sahiptir. Özellikle 30 yaş sonrasında ortaya çıkan kırışıklıklar kadınlar için büyük bir takıntı haline gelmiştir.

Karbondioksit lazerler cildin belirli bir kısmında tahribata yol açar. Bu kısım cildin çok küçük bir alanını oluşturmaktadır. Cilt hasar gördüğünde sağlıklı kısımlarıyla hasar gören cilt dokusunu tedavi etmeye ve yenilemeye başlar.

Kırışıklık tedavisinde karbondioksit lazerler bu özellikleriyle bulunmaz bir nimettir. En fazla 3 kez uygulanabilen bu tedavi sonucunda büyük oranda kırışıklıkların ortadan kalktığı görülmüştür.

Kırışıklıkların ana sebebi kollajen yapının yıkılmasından kaynaklanır. Yıkılan ve hasar gören kollajenler Karbondioksit lazer ile daha da hasar görerek cildin dikkatini o yöne yöneltirler. Bu lazerler çok derine indiklerinden derinlemesine bir yenilenme söz konusudur. Eğer kırışıklıklar çok derinse hafiflemesi sağlanır. Karbondioksit lazerler derine inebilirler ancak kırışıklıklar lazerin ulaşamayacağı derinlik noktasına geldiğinde tamamen ortadan kalkmayacaklardır.

Karbondioksit lazer uygulamasında 30 ila 40 yaş arasında meydana gelen kırışıklıklar hedef alınır. 40 yaşın üzerinde eğer kırışıklıklarınız çok derin değilse karbondioksit lazer tavsiye edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.