Kırışıklık giderici maske ve ipuçları

0

kırışıklık25 yaşının üzerindeki kadınlarda yaşın ilerlemesi ile beraber kırışıklıklar oluşmaya başlar.Bu sorunları ortadan kaldırmak ya da yavaşlatmak için bazı doğal formüller kullanılabilir. Özellikle bal yumurta ve portakal gibi doğal ürünler ile cilt kırışıklarınızı gidermede başarılı bir yol haritası çizebilirsiniz.

1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı bal,yarım portakalın suyu,1 paket jelatini iyice karıştırdıktan sonra temizlenmiş cildinize kırışıklık giderici maskeyi uygulayıp 20 dakika bekleyin.Sonrasında cildinizi ılık su ile temizleyin.Bu maskeyi haftada iki kez kullanarak kırışıklıklarınızla mücadele edebilirsiniz.

Maske ve yaşınıza göre tercih edebileceğiniz kozmetiklerin yanı sıra yaşam tarzınızda yapacağınız ufak dokunuşlarda kırışıklık oluşumunu azaltacaktır.

Dermatoloji uzmanları tercih edilecek uyku pozisyonlarının kırışıklıklara etki ettiğini belirtiyorlar. Özellikle yüz üstü yattığınız zaman yanak alın ve çene bölgenizin aşağı doğru sarkması ilk başlarda hissedilmese bile cilt kırışıklıklarına zemin hazırlıyor.Uzmanların tavsiyesi uyurken sırt üstü uyumanız.

Cildinizin yağlı asitleri barındırması cildinizi canlı gösterip kırışıklık oluşumunu engelleyecektir.Doğal yağ açısından zengin soğuk su balıklarını tüketmek cildinizi parlaklaştıracak ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri almasını sağlayacaktır.Bu nedenle başta ton olmak üzere kırışıklık önlemek için balık tüketmeniz büyük önem taşıyor.

Göz çevresi kırışıklıklarının oluşumunun bir numaralı nedeni yerleşmiş mimiklerdir. Okurken gözleri kısmak , güneş gözlüğü kullanmak yerine güneşli ortamlarda gözlerinizi kısarak korumak göz çevresindeki çizgilerin belirginliğini arttıracaktır.Bu nedenle güneş gözlüğü kullanımını ya da okumakta zorluk çekiyorsanız numaralı gözlük kullanımını ihmal etmeyin.

Yapılan araştırmaların sonucuna göre kakao hücre yenilemesini arttırmakta ve cildi daha yumuşak yapmaktadır.Bu nedenle kakaolu içecekleri tercih etmeniz cildinize iyi gelecektir.

Yüzünüzü çok fazla yıkamak nem kaybına ve cilt üzerindeki yağlı tabakanın aşınmasına neden olmaktadır.Kırışık oluşumunu önlemek için cildinizi yıkarken nem dengenizi bozmayan ve cildi koruyan özellikle bir sabun tercih etmelisiniz.

Soya tüketimi 6 ay gibi kısa sürede cildinizin dış etkenlere karşı dayanıklılığını arttıracaktır.

Kırışıkları önlemek için sürekli uygun bir cilt bakımı yapmanız büyük önem taşır .Güneşten uzak durmak , güneşe çıkacağınız zaman etkin bir koruyucu tercih etmek , nemlendirici kullanmak,uygun ürünlerle cildinizi temizlemek kırışıklıklarla mücadelede size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.