Kırışıklık tedavisi yöntemleri

0
Kırışıklık giderme
Kırışıklık tedavisi yöntemleri

Kırışıklık tedavisi cilt bakım sektörünün büyük bir parçasıdır. İnsanoğlu yaşadığı müddetçe genç görünmek ister. Bu nedenle de kırışıklık tedavisi hakkında bir çok araştırma yapılmaktadır ve bu araştırmaların yatırımları da çok yüksek meblağlara ulaşmıştır. Günümüzde kırışıklıkları azaltmak için birçok farklı tedavi şekli yer alır.

Anti-aging Kremler

Antiaging veya yenileyici özellikleri için pazarlanan yüz kremleri piyasada o kadar fazla ki karar vermekte zorlanılıyor. Çoğu anti aging kremi cildi nemlendirir ve dolgunlaştırır. Cildin dolgunlaşması sayesinde ciltteki kırışıklıklar da daha az belli olur.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling cilt bakım salonları veya dermatologların muayenehanelerinde yapılır. Asit yardımıyla cildin üst tabakası yakılır. Eski deri ilk olarak bir kabuk oluşturur ve ardından soyulur. Böylece cilt daha hızlı yenilenir. Yeni cilt oluşumu sağlanır ve kırışıklıkların belirginliği azalır.

Dermabrazyon

Bir diğer kırışıklık tedavisi yöntemi olan dermabrazyon tekniği sayesinde, bir doktor dönen tel fırça kullanarak cilt üzerindeki küçük kum tanecikleri yapısında bulunan hücreleri soyar. Bu teknik, derin çizgiler ve kırışıklıkları yumuşatmak için iyidir.

Lazer

Bir lazer ya da kızılötesi ışık yardımıyla cildin en üst tabakasının dökülmesi sağlanır. Böylece cilt kendini daha hızlı yeniler. Lazer, deri yüzeyine zarar vermeden yada yanıklara neden olmadan, cildin derinine nüfuz edebilmektedir. Lazer sayesinde cildin iyileşmesini hızlanır.

Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi kırışıklıkları tedavi etmek için en pahalı ve en etkili yoldur. Cerrah cildi gererek kırışıklıkları ortadan kaldırır. Plastik cerrahi en etkili kırışıklık tedavisi yöntemidir.

Enjeksiyonlar

Kırışıklıklar için, kırışıklık olan bölgeye kollajen enjekte edilebilir. Bu şekilde kollajen enjekte etmek kırışıklıkları dolgunlaştırır ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.