Kırışıklık tedavisinde dikkat edilecek noktalar

0
kırışıklık önleme
kırışıklık

Bir kırışıklık kremi tamamen kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlayamayabilir ancak  belirgin kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve cildi daha genç göstermek için size yardımcı olabilir. Ayrıca kırışıklık tedavisinde her tedavinin de etkisi aynı değildir. Cilde doğrudan uygulanan ürünler cilde enjekte edilen ürünlerle aynı etkiyi sağlamayacaktır.1

Kırışıklıkların derinliğini ve hangi bölgede olduğunu saptayın. Eğer kırışıklıklarınız birbirine uzaksa ve inceyse o zaman kırışıklıklar için üretilen krem ve nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Ancak eğer kırışıklıklarınız çok derinse ve alın gibi bir bölgeyi kaplıyorsa o zaman kırışıklıklarınız için etkili bir tedavi uygulamak gerekir.

2

Kırışıklıkkremlerinin temel bileşenlerinden biri olarak A vitamini içerip içermediğini kontrol edin. A vitamini kırışıklıkları giderir ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

3

Retinol konusunda doktorunuzla konuşun. Retinol ve Retin-A A vitamininin çok daha güçlü bir türüdür ve kırışıklıklar üzerine uygulayabileceğiniz krem ve jellerde bulunur.

4

Alnınızdaki derin kırışıklıklar için Botox düşünebilirsiniz. Botox’u uygun görmüyorsanız juvederm dolgu düşünebilirsiniz. Juvederm dolgu kırışıklıkları doldurur ama kasları felç etmez. Bu iki uygulama kremlerden çok daha pahalıdır fakat sonuçları 6 ila 12 ay boyunca devam eder ve herhangi bir krem kullanmanıza gerek kalmaz.

5

Eğer kırışıklıklarınız için krem kullanacaksanız hidroksi asit ve koenzim Q-10 içerip içermediğini kontrol edin. Bunlar kollajen üretimini hızlandırarak kırışıklıklarınızın tedavi edilmesini sağlayan mucizevi iksirlerdir.

Unutmayın ki kırışıklıklar için kullanılan kremler ve jeller tamamen kırışıklıklarınızı yok etmeyecek ancak azaltacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.