Kırışıklıklar için avokado yağı kullanımı

0
Avokado yağı
Avokado yağı

Günde bir elma doktoru uzak tutar derler, peki siz avokadonun sizi dermatoloğa yapacağınız bir seyahatten kurtaracağını biliyor muydunuz? Cildinizdeki kırışıklıklar için avokado yağı tam anlamıyla bir mucize. Avokadolar sadece lezzetli tatlarıyla meşhur olmamışlardır, aynı zamanda görünümünüze olan yumuşatıcı ve dindirici etkileri de bir o kadar iyidir. Avokadoyu direk olarak cildinize sürmeniz besleyici birçok maddenin ve vitaminlerin cildinize nüfuz etmesini sağlar ve böylece sizi sinir bozucu yaşlılık belirtilerinden kurtarır. Eğer avokadolara o kadar para harcamak ilginizi çekmediyse endişelenmeyin, özenle hazırlanmış avokado yağları kolayca anti-aging(yaşlanma karşıtı) tedavinizi uygulamanızı sağlayacaktır.

Avokadonun vitamince zenginliği

Vitamin A ve vitamin E’yi bol miktarda almak için avokado yağını yüzünüze sürün. A vitamini kırışıklıkların ve çizgilerin derinliklerine nüfuz ederek onları önemli ölçüde azaltmasıyla, kollajen üretimine teşvikte bulunmasıyla ve gençleştirici etkisiyle bilinir. Tüm bunlara ilaveten avokado kırışıklıklara neden olan ve cildinize zarar veren serbest radikalleri zararsızlaştıran E vitamini ile doludur. Elbette birçok anti-aging(yaşlanma karşıtı) kozmetik ürünü içerdikleri vitamin bakımından oldukça cesur iddialarda bulunuyorlar.

Avokado yağının nemlendirici etkisi

Avokado yağıyla sizin de cildiniz yumuşak ve nemli kalsın. Canlı ve esnek bir cilt sağlığınızın göstergesidir. Cildiniz yaşlandıkça onu nemli tutmasını sağlayan koruyucu fonksiyonlarını kaybeder, pulsu, sarkık ve çatlak bir görünüme ulaşır. Yine de kuru bir cilt doğrudan kırışıklıklara neden olmaz ancak onları belirginleştirir. Avokado yağını kurumuş bölgelere sürerek yaşlanmış cildinizin daha diri ve nemli gözükmesini sağlayabilirsiniz. Lezitin ile dolu olan nemlendirici yağ asitlerini en az 15 dakika bekleterek cildinize uygulamanız cildinizi pulsu görünümünden kurtarmanın en etkili yoludur.

Avokado yağının güneş korumasına etkisi

Güneşe uzun süre maruz kalmak cildinizin erken yaşlanmasına sebep olur ve kırışıklıklarınızın oluşmaya başlamasını uyarır. Avokado yağıyla zararlı UV ışınlarının cildinize etkisini azaltın. Avokado yağını masaj yardımıyla cildinize sürmek, güneşin zararlı ışınlarını bloke ederek cildinizin zarar görmesini ve uzun vadede kırışıklığa eğilimi olmasını önler.

Avokado yağının cildinize nüfuz etmesi

Tüm yağlar eşit ve aynı şekilde yaratılmamışlardır. Bazı yağlar cildinizin formu ve dokusu üzerinde olağanüstü gelişmeler sağlarken diğerleri hiçbir yarar göstermeksizin sadece cildinizin yüzeyinde kalırlar. Avokado yağı ise en üstteki epidermis tabakasından en içerideki dermis(alt deri) tabakasına kadar cildinizin tüm katmanlarına besin öğelerini etkili bir şekilde taşır. Cildiniz size yenilendiğini gösterecektir ve böylece siz de dokusundaki iyileşmeyi anlayabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.