Kırışıklıkları onaran ve yeni oluşumları geciktiren 5 yöntem

0
Çizgi onarma
Kırışıklık onarma

Pahalı ürünler kullanmadan, estetik operasyonlara gerek duymadan gençleşebilir ve gençliğinizi koruyabilirsiniz. Size bahsedeceğiniz beş yöntem ile çok daha dinç ve ışıltılı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tabiiki zamanı durduramayız. Fakat zamanın getirdiği cilt yaşlanması, sarkmalar ve diğer cilt problemlerini engelleyebilirsiz. Bunun için altın kural ise düzenli olarak yapacağınız bakımdan ve bahsedeceğimiz yöntemleri tariflerine göre uygulamaktır. Anti aging etkili formüller ile birlikte doğru beslenme programı, egzersizlerle tamamladığınızda müthiş bir görünme kavuşabilirsiniz.

  1. Yöntem Yüz Yogası : Son zamanların en trend güzellik sırrı olan yüz yogası oldukça kolay yüz kaslarını çalıştırmakla ilgili hareketlerden oluşuyor. Cilt altında bulunan yüz kaslarını çalıştıran bu hareketler, bir süre sonra cildin de daha sıkı ve gergin görünmesini sağlıyor. Yüzünüzde, gıdı ve yanak bölgesinde sarkmalar oluşmuş ise mutlaka yüz yogası yapmalısınız.
  2. Yöntem Kırışıklık Karşıtı Diyet: Doğru beslenme yaşlanmaya karşı kullanılabilecek en önemli silahtır. Öncelikle sebze ve meyveyi bol tüketin. Her gün bir elma yemek, cildi harika besler. Bununla birlikte kış aylarında yine nar tüketerek daha kaliteli bir cilde sahip olabilirsiniz.
  3. Anti aging Etkili Ekpsres Formül Krem: Lüks ve pahalı kremler kadar etkili bir formül ile sadece 5 dakikada harika görünebilirsiniz. Tek doz olarak vereceğimiz formülü dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Malzemeler;

  • Bir tatlı kaşığı nemlendirici krem,
  • Birkaç damla buğday tohumu, mizket üzümü ya da yabaneşeği yağı ( Bu yağlardan herhangi birini temin edin)
  • Bir tatlı kaşığı sakinleştirici,
  • Bir çay kaşığı çam yağı,

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri avucunuzda karıştırın, yüz, dekolte ve boyun bölgenize sürün. Anında cildinizde gerilme olduğunu görebileceksiniz. Bu karşımı sabah ve akşam kullanarak, sadece bir ayda 5 yaş gençleşebilirsiniz. Çam yağı cilt kırışıklıklarının tedavisinde oldukça etkilidir.

  1. Yaşlılık Lekelerini Tedavi Edin: Yaşlılık lekeleri, cilde rengini veren pigmentlerin ürettiği melanin hücrelerinin gereğinden fazla ciltte oluşmasıyla meydana gelir. Leke giderici formül ile bu can sıkıcı lekelerden kurtulabilirsiniz. Formülde bulunan petitgrain yağı cilt renginin açılmasını sağlar, zambak yağı cilt ton farklılıklarını giderir, buğday yağı ise anti oksidan özelliği ile cilt kırışıklıklarını iyileştirir.

Leke Karşıtı Bakım Kürü Tarifi: 1 tatlı kaşığı zambak yağı, 1 tatlı kaşığı buğday tohumu yağını karıştırın. Üzerine petitgrain yağını ekleyin. Küçük bir şişeye karşımı alın ve lekeli bölgeye günde iki defa sürün. Bir ay içine lekelerin görünümünde gözle görülür bir açılmaya şahit olacaksınız.

  1. Faydalı Alışkanlıklar Edinin: Vaktiniz oldukça yüzünüze hafif masaj yapın. Bu kan dolaşımını hızlandırır. Masaj dairesel hareketler ile içten dışa doğru olmalıdır. Her gün hafif koşular ve pilates gibi ufak egzersizler çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Sigarayı bırakın, alkol tüketimini azaltın ve güneş ışınlarından cildinizi koruyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.