Kırmızı benlerden kurtulmanın basit yolları

0
Sırt
Kırmızı benlerden kurtulma

Kırmızı benler, boyun, omuz veya göğüs bölgelerinde çıkan noktacıklardır. Kırmızı benler ağrı ve sancı oluşturmaz ancak insanlar genelde kırmızı benlerden kurtulmak isterler. Kırmızı benleri çıkarmak için birçok doğal yöntem vardır. Çoğu yöntem oldukça basittir. Bu kırmızı benleri çıkarmak için öncelikle doktorunuzla görüşmeli ve doktorun tavsiyeleri doğrultusunda doğal tedavi yöntemlerine başlamalısınız.

1

Bir doktora danışın. Kırmızı benleri kaldırmanın önemli yollarından birisi de cerrahi yöntemlerdir. Çoğu zaman doktorların ofislerinde bu işlem gerçekleştirilir. Benlerin çevresi uyuşturulur ve kırmızı benler ciltten kazınır.

2

Kırmızı benlerden kurtulmak için lazer tedavileri hakkında bir dermatolog ile görüşün. Cerrahi müdahaleler ve lazer tedavileri biraz zahmetli bir iştir. Bölge uyuşturulur ve lazer ile benler yakılarak yok edilir.

3

Kırmızı benlerinize sıvı azot uygulamak için doktorunuzdan izin isteyin. Sıvı azot genellikle sinir bozucu siğilleri ortadan kaldırmak için kullanılır. Kırmızı benlerin kaldırılması içinde kullanılacak olan sıvı azot bazı hassas ciltlere zarar vereceği için pek tavsiye edilmemektedir. Sıvı azot ile bir haftalık uygulama sonrası kırmızı benlerden kurtulabilirsiniz ancak cildinizde oluşabilecek diğer lekeleri göze almalısınız.

4

Nemlendirici kremler ile kırmızı benlerinizden kurtulabilirsiniz. Bu tip ürünler temelde, benler, siğiller ve cilt lekelerinden kurtulmak için etkilidir. En çok eczanelerde bulabileceğiniz bu ürünler bitkisel olabileceği için kişiden kişiye göre tedavide farklı sonuçlar vermektedir.

İpuçları

Kırmızı benlerinizde yaptığınız uygulamalar sonrası meydana gelecek tahriş, benlerin büyümesi, şekil ve renk değiştirmesi gibi durumlarda hemen bir doktora başvurunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.