Kırmızı yara izlerini geçirmek çok da zor değil

0
Yara izi
Kırmızı yara izlerini geçirmek

Yara izleri cilt sorunlarının başka bir türüdür. Eğer cildinizde kırmızı veya pembe yara izleri varsa büyük olasılıkla kalıcı olacaktır. Yara izleri genellikle beyaz renklerde ise kaybolmaktadır. Tabi ki bu izlerle ömür boyu yaşamak zorunda değilsiniz. Yara izi azaltma tedavileri uygulayarak yara izlerinin renginin cilde olan uyumunu düzeltebilirsiniz.

Kırmızı yara izlerini geçirmek için malzemeler

  • Cilt beyazlatma kremi
  • Hidroksit asitler
  • Doku bakım kremi
  • Limon suyu
  • Dermatolog

Kırmızı yara izlerini geçirmek için adımlar

1

Cilt beyazlatıcı krem uygulayın. Onu çevreleyen deri ile uyum sağlaması için ağartma kremleri sayesinde hiper – pigmentasyon alanları aydınlanacaktır. Beyazlatma kremleri çoğu eczanelerde ve kozmetik dükkanlarında bulunmaktadır. Çoğu ağartma kremleri yavaş yavaş alanları aydınlatırken hidrokinon aktif bileşeni daha hızlı ağartmaktadır.

2

Hidroksi asitler kullanın. Bu doğal asitler alfa, beta ve polip içerikleri ile kızarıklıkları azaltacak ve cilt yenilenmesini hızlandıracaktır. Bu yeni cilt hücreleri kızarıklıkları ve doku lekelenmelerini yok edecektir. Hidroksi asitler, serumlar, losyonlar, tonik ve temizleyiciler gibi cilt bakımı ürünleri ayrıca cilt kızarıklığını azaltmakta etkilidirler.

3

Yaralı bölgeye masaj yapın. Masaj ile kan dolaşımı artacak, ve cildin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır. Masaj yaparken sert basınç uygulayarak ovun. Yaklaşık 2 – 4 dakika boyunca bu işlemi tekrarlayın.

4

Kırmızı yara izlerinin üzerine bakım kremi sürün. Özellikle soğan özlü kremler zamanla izlerin solmasını sağlayacaktır. Kremler yavaş etki eder. Bu yüzden sonuçları görmek için 10 – 12 hafta boyunca günlük 2-3 kez uygulamak gerekir.

5

Limon suyunu deneyin. Limon suyu cilt beyazlatma için gerekli asitleri içermektedir. Kırmızı yara izlerine limon suyu uygularsanız kızarıklıklar hafifleyecektir.

6

Lazer tedavisi hakkında dermatologla konuşun. Lazerler, genellikle yara izlerini tedavi etmek için kullanılır. Lazer ışıkları ile karanlık pigmentasyon alanları kırılır. Kırmızı lekeler hafifler. Genellikle, tekrarlanan lazer tedavi seansları ile etkili bir şekilde kızarıklığı azaltabilirsiniz. Pek çok durumda, yara izi tamamen lazer tedavisi ile çıkarılabilir.

İpuçları

  • Cildinizi nemli tutun. Kızarıklık izleri, kuru cilt üzerinde kötü görünür.
  • Kırmızı yara izlerine çizik ya da sıyrık atmayın. Cildiniz daha fazla tahriş olur ve daha kötü bir görüntü oluşur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.