Kısa sürede tırnak uzatma yolları nelerdir?

0
tırnaklar
tırnak uzatma yolları

Kadınlar açısından el ve tırnak güzellikleri çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle de tırnak uzatma yolları kadınlar için oldukça önemlidir.

Erkekler, kadınlarda en çok el güzelliğine dikkat ederler. Kibar, nazik ve bakımlı bir el, erkeği etkilemek için çok önemli bir faktördür. Buradan yola çıkarak kadınların el ve tırnak bakımları konusunda, bilhassa tırnak zerafetine dikkat ettikleri bilinmektedir. Peki, kısa sürede tırnak uzatabilmek için neler yapılabilir?

Tırnak Uzatma Yöntemleri Ve Uzama Hızına Etki Eden Bazı Faktörler

Tırnak uzatma yöntemleri, hem doğal yollar ile hem de yardımcı malzemeler kullanılarak ortaya çıkmaktadır. Fakat ne kullanılırsa kullanılsın, vücut sağlığına dikkat edilmeden, tırnak uzatmak da oldukça zordur. Çünkü tırnak, keratinden oluşan bir yapıdır ve doğrudan vitamin ve mineraller ile ilişkisi vardır. Kullanılacak olan ilaçlar, yardımcı maddeler, bakım malzemeleri ya da diğer tüm ürünler, sağlıklı bir tırnak yapısı olmadan etkili olamayacaklardır.

Tırnak yapısının sağlıklı olması için bol su tüketimi ve dengeli beslenme oldukça önemlidir. Keratin yapı ne kadar sağlıklı olursa, o kadar da dayanıklı ve güçlü olacaktır. Bu durum da tırnağın uzamasına yol açacaktır.

Beslenmenin yanı sıra, psikolojik yönlerden de tırnak yapısının etkilendiğini söylemek mümkündür. Sinirli ve stresli bünyelerde tırnak yapıları daha kırılgan ve zayıf olmaktadır. Bu nedenle daha rahat bir psikolojiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Sağlık ve psikoloji yönlerinden güçlü olan bünyeler için, yardımcı bazı tırnak uzatma yolları önerilebilir. Cilt bakımı ile de dolaylı yoldan ilişkisi olan bu yöntemlere bir göz atabiliriz;

  • Kesinlikle tırnaklar zorlanmamalıdır. Sert ve yıpratıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • Tırnakların çok fazla olarak su ile temas etmesi, katman katman soyulan tırnaklara neden olabilir. Bu durum da tırnakları zayıflatır. Su ile fazla temastan kaçınmak gerekmektedir.
  • Mutlaka günlük ve haftalık bakımlar yapılmalıdır. Gece yatmadan tırnakları vazelinlemek, hem tırnaklara hem de tırnak etlerine çok iyi gelecektir.
  • Meyve kabukları ile tırnakları ovalamak da oldukça yararlıdır. Keratin yapı güçlenecek, tırnaklar daha hızlı uzayacaktır.
  • El kremleri hem eli, hem de tırnakları nemlendirmek için kullanılabilir.
  • Tırnaklara manikür uygulamak da tırnak sağlığı açısından oldukça önemlidir. Törpüleme işlemi hep aynı yöne doğru olmalı, kenarlardan orta bölgeye olacak şekilde törpüleme işlemi gerçekleştirilmelidir.
  • Tırnaklar için bir takım besleyici cilalar da bulunmaktadır. Kaliteli ve güvenilir tırnak cilaları hızlı uzamaya etki edecektir.
  • İçinde kaliteli maddeler kullanılan koruyucu etkili ojeler de tırnakların hızlı uzamasında etkilidir. İyi markaların kaliteli ürünleri bu noktada denenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.