Kivi ile cilt bakımı nasıl yapılır?

0
kivi
kivi

Kivi içerdiği meyve asitleri ile cildinizin yüzeyindeki ölü deriyi soyarak doğal bir peeling etkisi yaratmaktadır. Kivi ile cildiniz yumuşar siyah noktaların görünümü azalır, rengi canlanır. Hem yiyerek hem de doğal maske olarak kullanabileceğiniz kivi cildinize mucize katacak.

Meyve asitlerinde mikrop üremesi zordur bütün meyve asitleri antibakteriyel özellikte olduğu için sivile oluşumunu azaltacaktır. Kivide bulunan C Vitamin kalsiyum , fosfor ve magnezyum tüm cildinize olumlu etki sunar.

Kivi ile çeşitli kremler yapabileceğiniz gibi daha kolay yöntemlerle de cildinize uygulayabilirsiniz.

Henüz olgunlaşmamış bir kivinin kabuklarını soyduktan sonra mümkün olduğunca ince dilimler haline getirip suratınıza halka halka yerleştirin. Ortalama 10-15 dk. cildinizde beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Son adımda bir nemlendirici ile cilt bakımınızı noktalayabilirsiniz.

Kivi ile cilt bakımı yapmak için bir diğer yöntemse bir blanderla kiviyi sıvı hale getirdikten sonra bir sargı bezini suya batırıp yüzünüze 10 dakika kompres yapmanızdır. Bu işlem cildinize canlılık katacaktır

Kivinin suyuna biraz kil ilave edip krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika dinlenin. Maske özellikle yağlı ve sivilceli ciltlere iyi gelecektir.

Kivi gözenekleri sıkıştırır ve cildin yağ dengesini optimize eder. Olgunlaşmamış bir kivi ile yapacağınız bu maskeler yağlı ve kalın ciltlere olumlu etki sağlar.

İnce ve kuru bir cilde sahipseniz özellikle kivinin kabuklarında bulunan C vitamini ile cildinizi yenileyebilirsiniz. Cilt tipiniz inceyse uygulayacağınız maskeyi 5 dakikadan fazla tutmamanız önerilir.

Normal bir cilt tipine sahipseniz kivi cildinizi berraklaştırıp rengini açar.. Haftada iki kez 10 dakika maskeleri uygulamanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.