Kivi ile yüz maskesi yapımı

0
kivi
kivi

Nemlendirici ve cildi besleyici bir yüz maskesi cildinizi şımartmanın en iyi yoludur ancak genellikle bu ürünler hem pahalıdır hem de içeriğinde sert kimyasallar bulunur. Size bu yazıdaki kivi ile yüz maskesi yapımı tarifi ile hem doğal olmayan kimyasallara maruz kalmadan hem de bütçenizi koruyarak nasıl nemlendirici ve besleyici bir yüz maskesi yapabileceğinizi anlatacağız.

Kivi ile yüz maskesi yapımı için gereken malzemeler

  • 5 adet iri çilek
  • Blender
  • Bir kivi
  • Yarım salatalık
  • Yosun tozu

Kivi maskesi nasıl yapılır?

  1. 5 adet iri çileği blenderdan geçirin. Çilek, alfa hidroksit asit açısından zengindir ve cildi nazikçe temizler. Sivilceleri azaltmaya ve ciltteki parlaklığı gidermeye yardımcı olur. Çilek ayrıca gözlerinizin altındaki koyu halkaların da giderilmesine yardım eder.
  2. Bir kiviyi soyun ve blenderdan geçirin. Kivinin tohumları cildinizi nazikçe soymaya yardımcı olacak, yüzünüzü pürüzsüz ve yumuşak hale getirecektir. Kivi de çilek gibi alfa hidroksi asit yönünden zengindir ve ciltteki yağ oranını azaltmaya, siyah noktalara karşı savaşmaya yardımcı olur.
  3. Yarım salatalığı soyun ve blenderdan geçirin. İki dilim salatalığı maskeyi uyguladığınız sırasında gözlerinizin üzerine koymak için ayırabilirsiniz. Gözler altındaki halkaları azaltmaya yardımcı olur. Salatalığın pH’ı cildiniz ile yakındır bu nedenle cildiniz üzerindeki koruyucu asitliği bozmadan cildinizi temizler, bezler ve nemlendirir.
  4. Tüm malzemeleri karıştırın ve maske krem kıvamı alıncaya kadar çay kaşığı ile yosun tozu eklemeye devam edin. Yosun tozu bir çeşit su yosunudur ve cilt hücrelerini korur, zarar görmüş hücreleri iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca ciltteki yağ üretimini azaltan yumuşak bir nemlendiricidir. Yani bu hem sivilceyi azaltması hem de kırışıklıkları önlemesi anlamına geliyor.
  5. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve havlu ile dokunarak kurulayın. Kivi yüz maskesini boynunuza ve yüzünüze nazik bir masaj hareketi ile uygulayın. Maskeyi serin su ile yıkamadan önce 10 dakika bekleyin ve daha sonra havlu ile nazikçe kurulayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.