Kivi maskesi

| 2012/10/02 | 0 Comments

 

Kivili bitkisel bakım

Kivili yüz maskesi

 

Kivi aslında bitkisel bakım için evde hazırladığımız yüz maskelerinde pek sık kullandığımız bir malzeme değildir. Bunun nedeni belki de evde fazla kivi bulundurmadığımızdan kaynaklanmaktadır. Aslında kivi cilt bakımı açısından vazgeçilmez bir malzemedir çünkü kivi cildi besler ve güçlendirir. Birlikte kivi maskesi yaparak yüz bakımımızı tamamlayalım.

Kivi maskesi malzemeleri

  • Beş büyük çilek
  • Bir kivi
  • Yarım salatalık
  • Yosun tozu (arzuya göre)

Kivi maskesi tarifi

1

Bir blender veya küçük mutfak robotuna beş büyük çilek yerleştirin. Çilek nazikçe, cildi temizler, sivilceleri azaltır ve cilt bakımı için gerekli olan ve cilde parlaklık veren alfa-hidroksi asit bakımından zengindir. Çilek gözlerinizin altındaki koyu halkaları ortadan kaldırmak için yardımcı olabilir.

2

Bir kiviyi soyun ve blenderdaki çileklerin üzerine koyun. Kivinin tohumları yüzünüze pürüzsüz ve yumuşak bir doku kazandıracaktır. Cildinizin kendisini yenilemesine yardım edecektir. 

3

Bitkisel bakım için hazırladığımız kivi maskesi için gıda işlemci veya blenderın içine soyulmuş yarım salatalık ekleyin. Salatalık gözlerinizin altındaki halkaları azaltmaya yardımcı olabilir. Cilt bakımı için gerçekten çok etkili olan salatalık tam bir nem deposudur.

4

Eğer dilerseniz malzemelerin üzerine 1 tatlı kaşığı yosun tozu katabilirsiniz. Yosun tozu maskenizin daha katı bir kıvama gelmesini sağlar. Kırışıklıkları azaltır ve sebum üretimini arttırır.

5

Ilık su ile yüzünüzü temizleyin ve kivi maskesini yüzünüze ve boynunuza sürün. 5 ila 10 dakika beklettikten sonra maskeyi çıkarmak için yüzünüzü durulayabilirsiniz.

 

 

Etiketler: , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.