Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır

| 2012/12/20 | 0 Comments

 

Lüleli saç

Kıvırcık saç

Düz saçlı olan birçok kişi o lüle lüle bukleleri kıskanır. Ne yazık ki, doğal kıvırcık saçlı insanlar buklelerinden pek de memnun değildir çünkü kıvırcık saçların bakımı zordur. Kıvırcık saçlar kuruma eğilimindedir ve kolayca ve yönetilemez hale gelebilir. Eğer kıvırcık saç için bakımınıza biraz özen gösterirseniz; yumuşacık, parlak ve canlı saçlarınız size memnuniyet verecektir.

Evde kıvırcık saç bakımı

1

Kıvırcık saçlar için tasarlanmış bir şampuan ile saçınızı yıkayın. Her gün saç yıkamanız gerekmez. Sadece haftada iki ya da üç kez saçlarınızı yıkamaya çalışın. Sık yıkama doğal yağların oluşumunu engelleyebilir.

2

Saçlarınızı yıkandıktan sonra daima saç kremi kullanın. Kıvırcık saçlar için üretilmiş saç kremleri seçmeye özen gösterin. Bu tarz kremler saçlara ekstra nem katar.

3

Haftada bir kez derin bir bakım kremi uygulayın. Herhangi bir eczane veya güzellik ürünleri satan bir mağazadan saç bakım kremi satın alabilirsiniz. Dilerseniz evde kıvırcık saç bakımı da  yapabilirsiniz. Zeytinyağını ılıklaştırın. Saçlarınıza sürün ve bir tarak yardımıyla tüm saçınıza yayın.  15 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Alternatif olarak, saçınıza mayonez de sürebilirsiniz. Mayonezi saçınızda 1 saat bekletebilirsiniz. Dilerseniz saç bakımınız için haftada bir defa bitkisel saç bakımı kategorimizdeki saç maskelerini uygulabilirsiniz.

4

Saça ekstra nem katmak için durulanmayan saç bakım kremleri kullanabilirsiniz.

5

Saçlarınızı her zaman geniş dişli bir tarak ile dikkatlice tarayın. Buklelerinizi bozacak tarzda fırçalar kullanmayın.

6

Saçlarınızda alkol içermeyen bir şekillendiriciler kullanın.

7

Saçtaki nemi alıp götüren en büyük etken ısıdır. Yaz aylarında güneşin altında şapka kullanın. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar az ısı ile şekillendirin ve saçlarınızı kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmayın.

 

 

Etiketler: , ,

Kategori: Kıvırcık saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir