Kıvırcık saç bakımı tüyoları

0
Kıvırcık saç
Kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık saçlar bakımı en zor olan saç tipleridir. Taranması ve şekil verilmesi bile başlı başına bir derttir ki bakımını yapmak da bu anlamda zor olmaktadır.Uzun yıllardır sadece saç tipine yönelik olarak geliştirilen şampuan ve saç bakım ürünleri üreten firmalar saç şeklini dikkate almıyordu. Özellikle son yıllarda hemen hemen her firma saç şekillerine uygun bakım ürünleri ve şampuan çeşitleri sunmaya başladı. Kıvırcık saçlara özel olarak piyasada çeşitli şampuanlar ve saç bakım ürünleri yer almaktadır.

Kıvırcık saçlara sahip olan kişilerin saçlarının esnemesini desteklemeleri gerekmektedir. Kıvırcık saçlar kurumaya ve kırılmaya daha yatkındır. Bu nedenle bakımlarının da hassas olması gerekmektedir. Kıvırcık saçlar maalesef düzenli şekilde taranamıyor. Genellikle banyo esnasında taranan saçlar daha çok dökülüp kırılabiliyor. Dolayısı ile kıvırcık saçların bol bol nemlendirilmesi gerekmektedir. Saç şekline ve saç tipine uygun şampuan seçimi en başta gelir.

Kıvırcık saçlarda en sık rastlanan sorun da saçlardaki elektriklenmelerdir. Bu elektriklenmeyi önleyebilmek için saçları banyo esnasında suyun altında taramak gerekiyor. Banyo sonrasında da saçlarınız kuruduktan sonra yıkamaya gerek olmayan saç bakım ürünleri kullanarak saçınızın bakımını yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.