Kıvırcık saç toplama

0
kıvırcık saç atkuyruğu
kıvırcık saç toplama

Atkuyruğu kullanım kolaylığı ve çeşitliliği nedeniyle yıllardır popüler bir saç modeli olmuştur. Genel olarak her saç tipi için mükemmel bir seçenek olmasına rağmen, kıvırcık saçta atkuyruğu modeli özellikle caziptir. Kıvırcık saça atkuyruğu modeli verebilmek için tek gereksinim, saçın en az orta uzunlukta olmasıdır.

Kıvırcık saçı toplama

1

Başlamadan önce bir tarak ya da yumuşak kıllı bir fırça ile saçlarınızı tarayın. Saçınızdaki kabarmaları azaltmak için saçınıza jel sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Parmaklarınızla saçınıza jeli iyice yedirin.

2

Sağ bileğinize bir lastik toka takın. Eğer solak iseniz lastik tokayı sol bileğinize takın. Sol elinizle ve sağ elinizle saçınızı tutun. Saçlarınıza bu noktada bir miktar sprey sıkın. Kıvırcık saçlar kuruma eğilimli olduğu için kullanacağınız spreyin su bazlı olması gerekmektedir.

3

Atkuyruğunu saçınızın hangi noktasından yapacağınızı belirleyerek topladığınız saçları o noktada sıkıca tutun.

4

Saç tokasını saçınıza takın.

5

Eğer çok kalın telli kıvırcık saçlarınız varsa gevşek ve doğal atkuyruğu deneyin. Bantı hafif gevşek takarak ileri geri çekin. Atkuyruğu kıvırcık saçlara çok yakışan bir modeldir çünkü bukleleriniz aşağı doğru doğal bir şekilde düşerek muhteşem bir görünüm kazanır.

Kıvırcık saçı yüksekten toplama

Beyonce, Taylor Swift ve Anna-Lynne McCord gibi ünlüler bir moda stili oluşturmak için kıvırcık saçlarına farklı ve göz alıcı şekiller veriyorlar. En sık kullandıkları kıvırcık saç modeli ise yüksekten toplanmış atkuyruğu. Bu model özellikle kıvırcık saçta çok güzel duruyor. Ayrıca atkuyruğu modeli son derece basit bir şekilde yapılabiliyor.

1

Kıvırcık saçlar için tasarlanmış ürünleri ile saçlarınızı yıkayın ve havluyla ıslaklığını aldıktan sonra saç şekillendirme kremini saçınıza uygulayın. Saç şekillendirme kremini de doğru sürmek gerekir. Parmaklarınıza bir miktar saç şekillendirme kremi dökün ve saçlarınızdan belirli miktarı ayırarak parmaklarınızla ayırdığınız saça kremi yedirin.

2

Saçınızın üst tarafının düz bir görünüm alması için bir fırçayla arkaya doğru iyice tarayın.

3

Bir saç tokası ile saçınızı istediğiniz yükseklikten toplayın. Saçınıza elektriklenmeyi önleyen serum uygulayın.Bu serum aynı zamanda saçlarınıza parlaklık katacaktır.

4

Saçlarınızı dilerseniz kendi kendine kurumaya bırakabilirsiniz. Dilerseniz de saç kurutma makinesi yardımıyla kurulayabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.