Kıvırcık saç yıkama

| 2012/12/24 | 0 Comments
Koyu renk kıvırcık saç

Siyah kıvırcık saç

Kıvırcık saç yıkama istenmeyen bir angarya haline olmak zorunda değildir. Uygun teknikle kolayca kıvırcık saçları yıkamak mümkündür.  Kıvırcık saç bakımı ile ilgili en büyük sorun, aşırı kuruluğu önlemektir. Eğer uygun bir şekilde kıvırcık saçlarınızı yıkarsanız, bunun çok da zor olmadığını göreceksiniz.

1

Saçlarınız kıvırcıksa her gün saçlarınızı yıkayın. Düzenli olarak saçlarınızı yıkamanız saçlarınızın birbirine dolaşmasını önleyecek ve daha sağlıklı bir hal almasını sağlayacaktır.

2

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra kesinlikle saç kremi kullanın. Zaten kıvırcık saç yıkama esnasında taranır ve bunun için de çoğu kişi saç kremi kullanır. Saç kremi kullanmanın bir diğer faydası da saç kreminin saçı nemlendirmesidir.

3

Saç kremlerinin organik olanlarını deneyin. Organik saç kremleri saçı besler ve bol miktarda nemlendirir. Organik olmayan bazı saç kremlerinde bulunan zararlı maddeler saçınızı yıpratacaktır.

4

Saçlarınızı taramak için geniş dişli bir tarak kullanın. Böylece saçlarınızı açmak için mücadele etmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca geniş dişli tarak kırılmaları ve kopmaları minimum seviyeye indirecektir.

5

Saçlarınızı sıcak suyla yıkamayın. Ilık su tercih edin. Hatta mümkünse son durulama suyu soğuk olsun. Böylece elektriklenmeyi ve kabarmayı önlersiniz. Bukleleriniz daha düzgün gözükür. Soğuk su ayrıca saça parlaklık katar.

6

Banyo sonrası havluyla saçlarınızı sarın ve hafifçe sıkarak fazla suyu alın. Saçlarınızı havluyla ovalamanız hem saçlarınızın doğal buklelerini kaybetmesine hem de kırılmasına neden olur.

7

Eğer mümkünse, saç kurutma makinesi kullanmadan saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın.

8

Başınızı aşağı doğru tutarak sallayon. Bu buklelerinize hacim verir ve daha güzel görünmelerini sağlar.

Etiketler: ,

Kategori: Kıvırcık saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir