Kıvırcık saça hacim vermek

0
kabarık kıvırcık saç
Hacimli kıvırcık saç

 

Eğer kıvırcık saçlarınız varsa evden çıkmak için bütün kadınlardan daha çok zaman harcamanız gerekir. Saçınızı taramaktan şekle sokmaya kadar saç bakımıyla ilgili her şey sizin ekstra vakit ve çaba sarfetmenize neden olur. Kıvırcık saçlara şekil vermek kadar o şekilde tutmak da çok zordur. Saçınıza şekil vermek için özensiz davranırsanız gün içerisinde karmakarışık saçlarla dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle saç şekillendirmenizi adım adım yapmalısınız. Kıvırcık saçlar genellikle fön tutmaz. Bu nedenle saç köpüğü ve saç spreyi ile elektriklenmemiş düzgün bir saç şekli elde etmeniz mümkün. Tüm bu adımları yerine getirdiğinizde saçlarınız gün boyu şeklini koruyacaktır.

1

Saçınızı yıkayın ve havlu hala ıslak olduğunu bu yüzden kurumasını

2

Baş aşağı saçınızı çevirin ve saçınızı iki kısma ayırın. Sağa ve sola ayırdığınız saçlarınıza elinize aldığınız köpüğü uygulayın.

3

Ardından köpüğü saçınızın üstüne sıkın.

4

Ellerinizle saçlarınızı iyice karıştırın. Saçlarınızın her kısmını ayrı ayrı avcunuzun içine alın ve ellerinizi ovuşturarak köpüğün saçınıza nüfuz etmesini sağlayın.

5

Saç kurutma makinesini açın ve saçınızı kurutmaya başlayın. Bir elinizle kurutma makinesini tutarken bir elinizle de saçlarınızı ovalamaya devam edin.

6

Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra saç spreyini alın ve saçınızın her yerine spreyi sıkın.

7

Saç spreyi sıktıntan sonra saç spreyini kurutmak için tekrar saç kurutma makinesini açın.

8

Eğer daha kabarık saçlar istiyorsanız saçlarınızı havaya kaldırın ve spreyi sıkın. Yine saç kurutma makinesiyle kurutabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.