Kıvırcık saçlara bakım

0

 

kıvırcık saçlar
kıvırcık saçlara bakımı

Kıvırcık saçlar, gerekli bakım yapılmadığında saç kırılmaları ve elektriklenmesinden dolayı güzelliğini kaybeder. Kıvırcık saçların buklelerinin düzgün olabilmesi için sağlıklı olmaları gerekmektedir. Ayrıca parlak saçlar her zaman çok daha güzel bir görünüme sahip olmamızı sağlarlar. Tamamen doğal ve zararlı kimyasal madde içermeyen az maliyetli bir bakım için kendi ev yapımı tedavilerinizi oluşturabilirsiniz.

Kıvırcık saçlara bakım yapmak

Kıvırcık saçlar kuruma eğilimi gösterirler. Düz ve dalgalı saçlara sahip kişiler bakım yapmasalar bile saçlarının nemini saç şampuanları ve kremleri ile koruyabilirken, bu durum kıvırcık saçlar için çok zordur. Saçlarınızın sağlıklı ve parlak olabilmesi için nemli olmaları gerekmektedir. Perma, boya, güneş ışığı, asit ve alkollü şekillendirme ürünleri ve kire maruz kalan saçlar nemlerini kaybeder. Evde bazı tarifleri ve saç bakım maskelerini kendi kendinize hazırlayarak kıvırcık saçlarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız maskeleri en az haftada 1 kez düzenli olarak uygulamalısınız.

Kıvırcık saç için maske

1 yumurtayı çırpın ve içine 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar kıvırcık saç için maskenizi sürün. Bir tarakla tarayarak maskeyi saçınıza iyice yedirebilirsiniz. Başınıza bir havlu sararak ya da duş bonesi geçirerek 30 dakika saç diplerinizin maskeyi emmesini bekleyin. Ardından saçınızı yıkayabilirsiniz.

Saçınızın nem kazanması için şampuanınızın içine bal da katabilirsiniz. 1 yemek kaşığı balı 2 yemek kaşığı kadar şampuanla karıştırın ve bu karışım ile saçlarınızı yıkayın. Böylece bukleleriniz daha güzel görünecektir.

Parlak saçlar için

İpeksi, parlak ve esnek saçlar sağlıklı saç derisinin bir sonucudur. Kıvırcık saçlar esnekliğini kaybetmeye eğilimlidir çünkü nemini çok hızlı bir şekilde kaybeder. Saçlarınızın parlaklık kazanması için iyi bir şekilde nemlenmesi gerekir.

¼ su bardağı sirke, ¼ su bardağı zeytinyağı ve 4 damla çay ağacı yağını karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza sürün ve saçınızı havlu veya duş bonesi ile kapatın. Maskeyi 30 dakika saçınızda bekletin ve ardından durulayın.

Ayrıca dilerseniz 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı çay ağacı yağı ve 2 yemek kaşığı şampuanı karıştırarak bu karışımla saçınızı yıkayabilirsiniz. Karışımı saçınıza sürdükten sonra 5 10 dakika saçınızda bekletmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.