Kıvırcık saçlara bigudiyle şekil vermek

0
bigudiyle kıvırcık saç
kıvırcık saça şekil vermek

Kıvırcık saç bir nimet olabilir ama farklı şekiller denemek de çok kıvırcık saçlarda çok kolay değildir. Düz fön kıvırcık saçlarda çok zor tutar ve bunun yanında sürekli saçınızı düzleştirmeniz saç yapınızın bozulmasına neden olabilir. Saçınıza daha fazla dolgunluk eklemek farklı bir kıvırcık saç modeli elde etmek için bigudi kullanabilirsiniz.

1

Saçınızı yıkayın ve saç kremi kullanmayın. Islak saçlarınızı havluya sarın ve havlunun saçınızdaki suyu çekmesini bekleyin. Havluyu saçınıza sürtmeden açın.

2

Saçınızı geriye doğru atın ve ön tarafından bir parçayı ayırın. İlk olarak ayırdığınız bu saç üzerinde çalışma yapacağız. Saçınızın ön tarafından çok büyük bir parça ayırmayın. Az miktarda saç ayırın çünkü zaten gür olan kıvırcık saçlarınıza bigudinin şekil vermesi zor olacaktır.

3

Saçı ucundan hafifçe çekerek tarayıp düzleştirin. Üzerine saç spreyi veya şekillendirici bir krem sürün.

Bir yandan saçınızın ucunu tutarken bir yandan da bigudiye dolamaya başlayın. Bigudiyi saçınızın dip kısmına koyun ve saçlarınızı bigudiye dolayın.

4

Tel bir saç tokası yardımıyla bigudiyi saçınıza sabitleyin. Normalde bigudi zaten saçınıoza sabitlenir ancak hareket halindeyken oynamaması için tel toka kullanmanız daha iyi olacaktır. Böylece saçlarınız açılmaz. Saçlarınızın bigudiden çıkmamasına özen gösterin. Halihazırda şekil almaya başlayan saçlara yeniden şekil vermek zor olacaktır.

5

Ardından arka taraftaki saçları parçalara ayırıp her bir parça için aynı işlemi yapın.

6

Bigudileri açmadan önce saçınızın tamamen kuruduğundan emin olun. Dilerseniz saç kurutma makinesiyle saçınızı bir müddet sonra kurutabilirsiniz. Saç kurutma makinesinin ısı ayarı çok yüksek olmasın.

Böylece büyük dalgalar halinde kıvırcık saç modeli elde edeceksiniz. İri dalgalı saç modeli zaten kıvırcık olan saçlarınıza çok yakışacaktır.

İpuçları

Büyük rulolar bu konuda iyi sonuç verecektir. Mümkünse saçınızı iki defa dolayacak kadar büyüklükte bir bigudi tercih edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.