Kıvırcık saçlara bukle vermek

0
Bukleli saçlar
Kıvırcık saçlara bukle vermek


Kıvırcık saçlarınızı düzleştirmeyle uğraşmaktansa buklelerini belirginleştirip hem güzel bir görünüm elde edebilir, hem de aradığınız farklılığı yakalayabilirsiniz. Genellikle kıvırcık saçların en büyük sorunu çabuk elektriklenmeleri ve kabarmalarıdır. Saçlarınıza güzelce şekil verdiğinizde bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Bunun yanında girdiğiniz ortamda dikkat çekecek sıra dışı saçlar elde edersiniz.

Buklelerinizi belirginleştirin

1

Kıvırcık saçlar için geliştirilen şampuanlar kullanın. Bu tip şampuanlar saç yapınıza uygun olduğu için kabarmayı en aza indirecektir.

2

Saç kremini bol miktarda kullanın. Yaklaşık 2 dakika boyunca saçta bırakın. Yalnız şampuanlama nemi saçınıza hapsetmek için yeterli değildir. Sadece şampuanladığınızda kurumuş buklelere şekil vermek neredeyse imkansız olacaktır.  

3

Yıkandıktan sonra bir havlu ile saçlarınızı sarın. Saçlarınızı havluyla ovalamayın. Bu elektriklenmeye ve kabarmaya neden olur.

4

Geniş dişli tarak kullanarak saçlarınızı ıslakken tarayın. Ucunda başlatın ve sonra kırılma veya takılmayı önlemek için köklerine kadar ilerleyin.

5

Saçlarınız ıslakken saç şekillendirici sürün. Sprey de sıkabilirsiniz. Saç spreyi veya saç şekillendiricisini çok kullanmayın. Bu ürünleri çok kullandığınızda saçlarınız sert olacaktır.

6

Parmaklarınızla buklelerinizi hafifçe ezerek şekillerini belirginleştirin. Parmağınızın etrafında buklelerinizi çevirin.

7

Mümkün olan en düşük ayarda saç kurutma makinesi ve difüzörünü kullanın. Böylece saçınızın nemini kaybetmeden buklelerinin belirginleşmesini sağlarsınız.

8

Kıvırcık saçlara şekil vermek için elektriklenmeyi önleyen serum kullanın. Böylece bukleleriniz elektriklenerek şekillerini kaybetmeyeceklerdir. Bu tip serumlar kıvırcık saç bakımı için vazgeçilmez saç ürünleridir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.