Kabaran kıvırcık saçlara çözüm

| 2012/11/28 | 1 Comment
Kıvırcık ve elektriklenen saçlar

Kıvırcık ve kabaran saçlar

Birçok kişi başa çıkamayacağını düşündüğü kuru, kabarık ve kıvırcık saçlara sahiptir. Ancak, kıvırcık saçları ehlileştirebilmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Kıvırcık saçlar genellikle nem açısından eksiktir. Saç sağlıklı olduğu zaman, saçlar parlar. Saçın nemi eksik olduğunda, saçlar mat bir hal alır ve kıvırcık saç için bu durum iyi bir birliktelik olmayacaktır. Eğer saçlarınız kıvırcıksa ve kabarıyorsa basit bir şekilde kabaran kıvırcık saçlara çözüm getireibilirsiniz.

Kabaran kıvırcık saçlar

1

İyi bir saç kesimi yaptırın. 6 haftada bir saçlarınızın uçlarını 1 cm kadar aldırın. Bu saçlarınızın daha sağlıklı olması ve kendini besleyebilmesi için gereklidir. En azından kabarıklık sorunu geçene kadar.

2

Nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanın. Saçınızı şampuanladıktan sonra soğuk su ile durulayın. Kremi uygulamadan önce birkaç dakika süreyle saçlarınızı durulamalısınız. Kremi kullandıktan sonra, yine en az 3 dakika boyunca soğuk su ile saçınızı durulayın.

3

Bir durulanmayan saç bakımı kremi satın alın. Küçük bir miktar durulanmayan saç kremini saçınıza uygulayın ve kökten uca saç aralıklarınıza kadar kremi iyice dağıtmak için parmaklarınızı kullanın.

4

Eğer mümkünse saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Saç kurutma makinesi saç uçlarınızı kırar ve saçlarınıza zarar verir. Saçlarınızı düzleştirmek için saç düzleştirici kullanın. Fön makineleri ısı dağılımını ayarlayamadıklarından saçlarınızı yakabilir. Fön saçınızın parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

5

Saçınıza daha fazla nem eklemek ve kabarmayı kontrol edebilmek için elektriklenmeyi önleyici serum kullanın. Kabaran kıvırcık saçlar bu şekilde eski sağlıklı hallerini alacaklardır.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Kıvırcık saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Pempe dedi ki:

    ben sacimi 10 defa kestim az ama kabarik ve kivircik ne yapacagim yaaaa uffff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir