Kabaran kıvırcık saçlara çözüm

4
Kıvırcık ve elektriklenen saçlar
Kıvırcık ve kabaran saçlar

Birçok kişi başa çıkamayacağını düşündüğü kuru, kabarık ve kıvırcık saçlara sahiptir. Ancak, kıvırcık saçları ehlileştirebilmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Kıvırcık saçlar genellikle nem açısından eksiktir. Saç sağlıklı olduğu zaman, saçlar parlar. Saçın nemi eksik olduğunda, saçlar mat bir hal alır ve kıvırcık saç için bu durum iyi bir birliktelik olmayacaktır. Eğer saçlarınız kıvırcıksa ve kabarıyorsa basit bir şekilde kabaran kıvırcık saçlara çözüm getireibilirsiniz.

Kabaran kıvırcık saçlar

1

İyi bir saç kesimi yaptırın. 6 haftada bir saçlarınızın uçlarını 1 cm kadar aldırın. Bu saçlarınızın daha sağlıklı olması ve kendini besleyebilmesi için gereklidir. En azından kabarıklık sorunu geçene kadar.

2

Nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanın. Saçınızı şampuanladıktan sonra soğuk su ile durulayın. Kremi uygulamadan önce birkaç dakika süreyle saçlarınızı durulamalısınız. Kremi kullandıktan sonra, yine en az 3 dakika boyunca soğuk su ile saçınızı durulayın.

3

Bir durulanmayan saç bakımı kremi satın alın. Küçük bir miktar durulanmayan saç kremini saçınıza uygulayın ve kökten uca saç aralıklarınıza kadar kremi iyice dağıtmak için parmaklarınızı kullanın.

4

Eğer mümkünse saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Saç kurutma makinesi saç uçlarınızı kırar ve saçlarınıza zarar verir. Saçlarınızı düzleştirmek için saç düzleştirici kullanın. Fön makineleri ısı dağılımını ayarlayamadıklarından saçlarınızı yakabilir. Fön saçınızın parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

5

Saçınıza daha fazla nem eklemek ve kabarmayı kontrol edebilmek için elektriklenmeyi önleyici serum kullanın. Kabaran kıvırcık saçlar bu şekilde eski sağlıklı hallerini alacaklardır.

4 YORUMLAR

    • Aynı dert bendede var gerci benimkisi düz kesim. Ama cok sıkıldım kıvırcıklardan kurtulmak istiyom kıvırcıktan temelli düz saça sahip olmanın yolunu bulamiyorum sizin varmi bi bilginiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.