Kleopatra’nın asırlık güzellik sırları

0
Kleopatra
Kleopatra

Kleopatra’nın yıllardan beri dillerden düşmeyen büyülü güzelliği uzmanların dikkatini çekti ve eski Mısır’ın güzellik rehberini oluşturdular. İşte ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın güzellik sırları…

Kleopatra’nın bilinen en büyük güzellik sırrı süt banyosu olarak bilinmektedir. Süt bal ve badem yağı kullanılarak hazırlandığı düşünülen süt banyosunu evde uygulamak için 3 bardak sütü yarım bardak bal ve 5 yemek kaşığı badem yağı ile karıştırıp sıcak banyo suyunuza ekleyebilirsiniz. Ciltteki ölü deriyi temizlemek ve peeling etkisi için günümüzde bir çok cilt bakım maskesinin içeriğinde bulunan bir diğer mucize ise deniz tuzu.Kleopatra’nın süt banyosundan sonra tüm vücudunu deniz tuzu ile ovarak yumuşak ve taze bir cilde kavuştuğu düşünülüyor.Sizde banyolarınızdan sonra deniz tuzu ile vücudunuzu hafifçe ovarak taze , canlı ve pürüzlerden arınmış bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yüz tazeliğinizi uzun süre korumak için Kleopatra’dan beri kadınlar tarafından tercih edilen gül suyu size yardımcı olacaktır. Bir pamuk ile tüm yüzünüze uygulayacağınız gül suyu cildinizi hem dinçleştirecek hem temizleyecektir.  Bronzlaştıktan sonra cildinizin daha parlak görünmesini üzümlü cilt maskesi ile sağlayabilirsiniz.İyice ezdiğiniz 1 avuç yeşil üzümün içine ekleyeceğiniz iki kaşık bal ile hazırladığınız karışımı yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra duruladığınızda cildinizde oluşan parlak etkiyi sizde farkedeceksiniz.

Günümüzde yeni yeni fark edilen bir çok faydalı özelliğe sahip elma sirkesi antik çağlardan beri yüz temizleme toniği olarak kullanılmıştır.

Büyük bir kaba doldurduğunuz ılık suya çeyrek bardak elma sirkesi ekleyerek bu güzellik toniğini hazırlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz sirkeli karışım ile yüzünüzü yıkadıktan sonra kendiliğinden kurumasını bekleyin.Bu uygulama ile cildinizin Ph dengesini sağlayıp , gözeneklerinizi temizleyeceksiniz.

Kleopatra’nın güzellik sırlarını araştıran uzmanlar nemlendirici ve canlandırıcı olarak kullanılan bakım kreminin de tarifini verdiler.İşte o tarif.

2 büyük kaşık balmumunu bir tavada iyice erittikten sonra 2 yemek kaşığı aloe vera suyu ,1 yemek kaşığı badem yağı ve 4 damla gül yağını karıştırarak hazırlayabileceğiniz bu güzellik kremini hem gece hem gündüz kullanabilirsiniz ancak 1 hafta içinde tüketilmesi gerekiyor.İsterseniz içine 1 ampul E vitamini ekleyerek etkisini arttırmanız mümkün.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.