Kollajen üretimi nasıl arttırılır

0
Genç cilt
Kollajen üretimi nasıl arttırılır

Kollajen cildinizin daha sıkı ve genç olmasını sağlayan bir proteindir. İnsanlar yaşlandıkça vücutlarında yeterli kollajen kalmadığından ciltleri sarkmaya eğilimli hale gelir ve ciltlerinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Kollajen azalmasının cilt içine kollajen enjekte etmenin ve deriye kollajen içerikli kremler sürmenin de içinde bulunduğu bazı tedavileri vardır. Ancak aynı zamanda vücudunuzdaki doğal kollajen üretimini bazı gıdalarla veya el ile uyararak da arttırabilirsiniz.

Kollajen üretimini arttırmak için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Soyalı ürünler
  • Yeşil, yapraklı sebzeler
  • Bakır peptid takviyesi

Kollajen üretimi nasıl arttırılır

1

Soya sütü ve soya peyniri gibi soyalı ürünler yiyin. Soyalı ürünler kollajen üretimini arttıran ve cildin yaşlanmasını sağlayan enzimleri bloke eden bir izoflavon olan jenistein içermektedir.

2

Günlük beslenme biçiminize yeşil, yapraklı sebzeler ekleyin. Vücudunuzun doğal kollajen üretimini arttıracak, C vitamini ve lutein içeren lahana ve ıspanak gibi sebzeler yiyebilirsiniz.

3

Bakır peptid takviyesi alın. Bakır peptid vücudunuzdaki kollajen üretimini arttıran bir mineraldir.

4

Her gün yüzünüzün tamamına işaret, orta ve yüzük parmaklarınızı kullanarak dairesel hareketlerle masaj yapın. Cildinize yaptığınız masaj kan akışını hızlandırır ve bu da kollajen üretiminin artmasına yardımcı olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.