Kollajen üretimini artırma yolları nelerdir?

0
Kollajen üretimi
kollajen üretimini arttırmak için

Kollajen cildinizin sıkı ve genç görünmesini sağlayan protein yapıda bir maddedir. Böyle olunca kollajen üretimini artırma yollarını öğrenmek de sıkı ve genç bir cilde giden en kısa yollardan biri oluyor. İnsanlar yaşlandıkça ciltleri sarkmaya ve kırışmaya başlar çünkü artık ciltlerindeki kollajen desteği yavaş yavaş azalır. Cilde kollajen enjekte etmek üzere kurgulanmış tedaviler ve kollajen içeren cilt kremleri mevcuttur. Bununla birlikte cildin doğal kollajen üretimini arttırmanın bazı yolları vardır. İşte bu yazımızda ciltte kollajen üretimini artırma yollarından bahsedeceğiz.

Kollajen üretimi nasıl artırılır?

1

Soya sütü veya soya peyniri gibi soya ürünleri tüketin. Soya ürünleri genistein adından bir madde içerir ki bu madde ciltte kollajen üretimini artırır, cildin yaşlı görünmesine neden olan enzimlerin çalışmasını engeller.

2

İşlenmemiş yeşil ve yapraklı sebzeleri diyetinize dahil etmek de cildinizin güzelleşmesini sağlayacaktır. Lahana ve ıspanak gibi C vitamini ve lutein içeren sebzeler cildin doğal kollajen üretimini artırırlar.

3

Bakır peptid destek ürünleri kullanın. Bakır peptid ciltte kollajen üretimini artıran bir mineraldir.

4

Her gün işaret parmağınız, orta parmağınız ve yüzük parmağınızı kullanarak, dairesel hareketler ile yüz masajı yapmak da yüzünüze giden kan akımını arttırır. Kan akımının artması da kollajen üretiminin artmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.