Koltuk altı beyazlatma

0
Koltuk altı beyazlatıcı
Koltuk altı beyazlatma

Cilt rengindeki farklılıklar bir çok kişi için problemdir. Koltuk altındaki kahverengi izlerin birçok sebebi olabilir. Yanlış ağda kullanımı veya yanlış tıraş, genetik yatkınlık, koyu giysilerle sürekli temas, ölü deri hücrelerinin birikimi veya cildin kimyasallara karşı olumsuz bir tepkisi koltuk altı kararmasına neden olabilir. Bunun yanında deodorantlar da koltuk altı kararmasının suçlusu olabilir. Her ne kadar koltuk altı beyazlatma için ticari ürünler bulunsa da evde uygulayabileceğiniz basit tedaviler de vardır.

Koltuk altı beyazlatma için Peeling

Evinizde koltuk altı bölgenize peeling uygulayabilirsiniz. İlk olarak 1 çay kaşığı zeytinyağıyla koltuk altınızı ovalayın. Ardından elinize bir çay kaşığı kadar toz esmer şeker alın ve koltuk altınızı bu şekerle ovalayın. İyice masaj yaparak yedirin. Ardından duşa girip koltuk altınızı ılık suyla yıkayın. Peeling cildinizin yüzeyinde biriken ölü hücreleri kaldırmak için birebirdir. Zamanla yeni hücreler oluştukça kararmalar da yok olacaktır. Bu konuda sabırlı olmanız gerekir. Koltuk altı beyazlatma biraz çaba gerektirir.

Koltuk altı beyazlatma için limon

Koltuk altı beyazlatma işlemi için mutfağınızda bulunan malzemelerden yararlanabilirsiniz. Örneğin limon beyazlatma özelliği ile tanınır. Peeling sonrasında bir limon dilimini cildinizin üzerinde bastırarak gezdirin. Bu biraz sızlama yapabilir. Ardından 15 dakika boyunca cildinizde kurumasını bekleyin. Ilık suyla duş alıp koltuk altı bölgenize losyon uygulayın.

Koltuk altı kararmasını önleme

Düzenli cilt beyazlatma tedavisi ile koltuk altı rengi zamanla önemli ölçüde hafifler. Bir kez istenen sonuçları elde ettikten sonra, tekrar kararma olmasını önlemeniz gerekir. Koltuk altı tüyleriniz için ağda kullanmak yerine tüyleri tıraşlamayı deneyin. Ağdayı tolere edemeyen kişiler daha pürüzsüz, daha yakın bir tıraş için, sabun yerine tıraş sabunu kullanmalıdır. Bunun yanında koyu renkli ve cilde yapışan kıyafetler giymekten kaçının.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.