Koltuk altı kararması için doğal çözüm önerileri

0
koltuk altı
Koltuk altı kararması için

Koltuk altı kararması problemi, en başta yaz ayları olmak üzere genel olarak her zaman kadınların şikayetçi olduğu konuların başında gelir. Özellikle salon davetleri öncesinde pek çok kadın dekolte giymeden önce bu endişeyi ve koltukaltı kararmasının stresini yaşar.

Koltuk altında meydana gelen tüy oluşumu,terlemeye bağlı nem ve genetik nedenler ile ortaya çıkan koltuk altı kararması, kimi kadınlarda çok daha yoğun olarak görülebilir. Bunların yanında kullanılan deodorantlar da koltukaltında koyu renkli lekelerin oluşumu hızlandırır. Bu durum elbette ki kadınlar için hiç de kolay kabul edilebilecek bir durum değildir. Özellikle de yaz aylarında…

Peki koltuk altı kararması için doğal çözüm önerisi nedir?

Size vereceğimiz tarifi uygulayarak koltuk altı kararması sorunundan kurtulmanız mümkün olacak. Bunun için,

  • 1 çay kaşığı vazelin
  • 1 çay kaşığı elma suyu
  • 1 çay kaşığı limon suyu kullanmanız yeterli.

Bütün bu malzemeleri birbirleri ile karıştırıp koltuk altı kararması yaşadığınız bölgeye uygulayın. Bu karışım, koltuk altınızda kuruduktan sonra kararma yaşadığınız bölgelerin üzerine bebe pudrası (talk pudrası) sürün. Bu uygulamayı haftada iki gün yapabilirsiniz.

Ayrıca koltuk altı kararması için doğal çözüm arayışında olanlar için verebileceğimiz bir diğer tarif de

  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 tatlı kaşığı sirke
  • 1 kaşık yoğurt kullanarak elde edeceğiniz bir diğer karışım olacak.

Bu malzemelerin hepsini cam bir kapta karıştırıp koltuk altı kararması yaşadığınız bölgeye sürün. 15 dakika bekledikten sonra koltuk altınızı ılık suyla yıkayın. Haftada bir ya da iki kez yapacağınız bu uygulama ile birkaç hafta içinde koltuk altı kararmalarınızın tamamen bittiğini göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.