Koltuk altı lekeleri nasıl geçer? Bitkisel yolları nelerdir?

0
koltukaltı
koltukaltı

Birçok kadının özen gösterdiği bölgeler arasında koltuk altı yer alır. Çünkü bir kadın için hem görüntüsü ile hem temizliği ve kokusu ile en özel bölgedir diyebiliriz. Koltuk altı lekeleri birçok sebepten dolayı oluşabilir fakat bunun en önemli nedeni koltuk altının havasız kalmasıdır. Koltuk altlarında oluşan kararmalar ve esmer lekeler özellikle yaz aylarında kısa kollu giyinen kadınlar için büyük sorundur. Dış görünümü bozan bu lekelerle başa çıkmak aslında çokta zor değil. Fakat öncelikle koltuk altı lekelerinin nedenleri hakkında biraz bilgi verelim.

Koltuk altı lekeleri oluşmasının nedenleri neler?

  • Koltuk altının havasız kalması,
  • Kullanılan deodorantların koltuk altını tahriş etmesi,
  • Aşırı derecede sıcak ağda kullanımı,
  • Fazla kilolar ve
  • Aşırı sıcaklar nedeniyle terleme gibi sorunlardan dolayı koltuk altında kararmalar meydana gelir.

Koltuk altı lekeleri nasıl geçer?

Koltuk altı lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız yukarıda saydığımız nedenlerden hangisinin yol açtığını bilmeniz gerekir. Kullandığınız deodorantı değiştirebilir daha doğal bir deodorant kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ya da fazla kilolarınız sebep oluyorsa kilo vermek için diyet yapmaya ve spora başlayabilirsiniz. Koltuk altı lekeleri için isterseniz bir cildiye doktoruna başvurarak onun vereceği kremleri kullanabilirsiniz ya da sizler için doğal karışımlar hakkında sunacağımız önerilerden faydalanabilirsiniz.

Koltuk altı lekeleri için doğal maske uygulaması

  • 1 yemek kaşığı yoğurt,
  • 1 tatlı kaşığı sirke
  • ve 1 tatlı kaşığı pirinç unu

ile hazırlayacağımız doğal bir kür sayesinde koltuk altı lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Öncelikle koltuk altınızın temiz olması gerekiyor bu nedenle koltuk altınızı yıkayarak kurulayın ve yukarıdaki malzemeleri karıştırarak koltuk altınıza sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra koltuk altınızı ılık suyla ovalayarak yıkayın. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayarak koltuk altınızdaki lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.