Koltuk altındaki koyu cilt lekelerinden kurtulma

0
Cilt lekeleri
Koltukaltı lekeleri

Koltuk altındaki lekeler sadece kozmetik bir sorun değil aynı zamanda fiziksel durumuzu bozmanın yanında sağlığınızı tehlikeye atacak ve risk oluşturacak bir belirti olabilir. Klinik akantoz denilen koltuk altında meydana gelen lekelerin yok edilmesi çok da zor değildir.

Koltuk altındaki lekelerden kurtulmak için malzemeler

  • Kaba deniz süngeri
  • Banyo lifi
  • Cilt beyazlatma kremi

Koltuk altındaki lekelerden kurtulmak için adımlar

1

Peeling yöntemi ile koltuk altı lekelerini banyo lifi veya kaba deniz süngeri kullanarak fırçalayın. Koyu cilt lekelerinden kurtulmak için koyuluklar olan cildin üst tabakası pul pul dökülecek ve taze cilt ortaya çıkacaktır. Bu işlemi haftada 2 – 3 kez düzenli olarak uygulayın.

2

Cilt beyazlatma kremi satın alın ve günde iki kere uygulayın. Bunu ilk uyguladığınızda cildinizde kuruluklar olacaktır. Retin A veya Alpha – Hydroxies cilt beyazlatma kremler koltuk altındaki koyu cilt görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

3

Koltuk altındaki koyu cilt lekeleri hakkında bilgi almak için bir dermatologdan randevu alın. Koltuk altı cilt lekelerine neden olan Akantozis negricans genellikle insülin direncinin neden olduğu bir durumdur ve diyabet veya polikistik over sendromunun bir belirtisi olabilir. Koltuk altı lekelerinden kurtulmak için doktorunuz size en doğru tedavi yöntemini uygulamanız için yardımcı olacaktır.

4

Sağlıklı beslenmeye çalışın ve egzersiz yaparak kilo verin. Koltukaltı Akantozis negricans kilolu ve obezite bireylerde daha sık görülür. Kilo vererek koltuk altı cilt terlemesine engel olabilir ve koyu ciltlerden tamamen kurtulabilirsiniz.

5

İnsülün ile kan şekerinizi düzeltin. Doğru ve dengeli kan şekeri koltuk altında koyu tenlerde azaltmakta etkili bir faktördür. Egzersiz yaparak da kan şekerini düşürebilir ve koyu lekelerden kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.