Koltukaltı bölgesi nasıl beyazlaştırılır?

0
Koltukaltı bölgesi
Koltukaltı bölgesi

Koyu koltukaltları sık sık koltuk altı traşı olmak, kalın giyinmek nedeni ile terlemeler sonucu, elbiselerin sürtünmesi sonucu oluşur. Ve insanlar bu koyuluğu gizlemek için, kendilerini sıcak günlerde bile uzun kollu giyinmek zorunda hissedebilirler. Bazen bu çaba çok eziyet verici hale gelebilir. Birçoğumuzun sorusu koyu koltukaltı nasıl beyazlaştırılır veya rengi nasıl açılır. Koltukaltı rengini açmak ve beyazlaştırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Koltukaltı bölgesini beyazlaştırmak için malzemeler

  • Balmumu
  • Limon
  • Sabun
  • Karbonat, şap veya talk pudrası

Koltukaltı bölgesini beyazlaştırmak için adımlar

1         

Koltukaltı bölgesini ağda ile almak. Bu yöntemde kıl kökleri yerinde kalır, genel olarak koltuk altı çok aşırı kıllı olmayan insanlarda iyi sonuç verir.

2         

Daha kalıcı beyazlık için, koltuk altı lazer epilasyon tedavileri. Lazer epilasyon sırasında lazer ısısı saç köklerini kurutmak için kullanılır. Bu uygulamada tüm kılların kökü kurutulur. Koltuk altları beyazlaşır.

3         

Bir limonun yarısını kesip, günlük olarak koltukaltlarınıza sürün. Limon suyunda bulunan asitler, cildinize doğal çamaşır suyu etkisi yapacaktır. Şayet limon suyu yakıyorsa ve acısına dayanamıyorsanız aynı şekilde salatalık da kullanabilirsiniz.

4         

Koltuk altı aydınlatma tedavileri ve ağartma kremleri hakkında dermatologunuza danışın. Koltukaltlarınızın rengi hiper-pigmentasyon nedeniyle koyu ise, reçete ile güçlü ağartma kremler tavsiye edilebilir. Ölü deri birikimi koyu renk koltukaltı nedeni ise, doktorunuz reçete ile güçlü peeling solüsyonları veya nemlendiriciler tavsiye edebilir.

5         

Koltukaltlarını sık yıkamamak koyu renk koltukaltı nedeni olabilir. Bunun için iyi bir sabun ile ter ve kir temizliği yaparak, günlük olarak hafif bir sabun ve su ile koltukaltınızı yıkayın. Koltukaltınızda bulunan kuru ve ölü cilt kalıntılarını kaldırmak için düzenli olarak bir lif ile koltukaltı ovulur.

6         

Koltukaltlarınıza sıktığınız deodorantlar koltukaltlarınız karartabilir. Deodorantlar içerdikleri metalik tuzlar nedeni ile kararmalara sebep olabilir. Bu nedenle koltukaltlarınızda deodorant kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine koltukaltlarınızı kuru tutmak için karbonat, şap veya talk pudrası kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.