Koyu çiller nasıl geçer? Doğal yöntemleri nelerdir?

0
Koyu çiller
Koyu çiller

Eğer koyu renkli çillere sahipseniz renk pigmentlerinizin faklı olduğunu ve tedavi yöntemlerine farklı tepkiler verdiğini bilmelisiniz. Cilt beyazlatma işlemleri ile koyuluğu alabilir aynı zamanda diğer lekelerden de kurtulabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz doğal malzemelerle birçok çil tedavi yöntemi vardır.

Koyu çillerin tedavisi için malzemeler

  • Güneş kremi
  • Hidrokinin krem
  • Limon suyu
  • Pamuklu çubuklar

Koyu çillerin tedavisi için adımlar

1

Güneşin zararlı ışınlarından mümkün olduğunca uzak durun. Dışarı çıkmadan önce her zaman güneş kremi uygulayın. Dışarda çok fazla vakit geçirmek istiyorsanız geniş kenarlı şapka takın. Güneşe maruz kalan noktalardaki çiller daha belirginleşecek ve cildinizde güneş ışınları sonucu yeni çiller oluşacaktır.

2

Hidrokinin içeren bir cilt beyazlatma kremi uygulayın. Çoğu eczande reçetesiz bulunan hidrokinin kremler koyu çilleri geçirecek ve cildi güneş ışınlarına karşı koruyacaktır. Bununla birlikte, uzun süreli kullanımdan sonra ciltteki yara izleri kurumaktadır.

3

Sulandırılmamış saf limon suyunu bir pamuk çubuğa yedirin ve lekelere hafifçe sürün. Cildinizi daha sonra ılık su ve sabunla yıkayın ve 20 dakika boyunca dinlendirin. Günde 2 kez uygulayarak çilleri yok edebilirsiniz. Yıkama esnasında özen gösterin, limon suyunun ciltte kalıcı olması cildi tahriş edecektir.

4

Cildinizin üst tabakasında yer alan istenmeyen çiller, leke ve koyu lekelerin azalması ve yok olması konusunda bir dermatologla görüşün. Aynı zamanda küçük önemsiz yara izlerinden de basit işlemlerle kurtulmak için dermatoloğa danışın

5

Kimyasal peeling yaptırmayı düşünün. Mikrodermabrazyon gibi, kimyasal peeling işleminde cildin üst tabakası kaldırılacak ve yeni cilt hücreleri yerini alacaktır. Bu işlemde koyu renkli cilde sahip olanlar için daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

İpuçları

  • Mikrodermabrazyon ve kimyasal peeling gibi birçok tedavi, hafif deri pigmentasyon tedavileri ile insanlara yardımcı olmak için tasarlanmıştır bir tedavi yöntemidir. Doktorlar, koyu cilde sahip insanlar için mikrodermabrazyon ve kimyasal peeling yöntemlerinin daha yararlı olabileceğin belirtmektedirler.
  • Limon suyu hassas ciltlere zarar verebilir. Kullanmadan önce limon suyunu bilek içlerinizde test edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.