Koyu cilt lekeleri nasıl geçer?

0
Koyu cilt lekeleri
Koyu cilt lekeleri

Koyu cilt lekeleri birçok insanda vücudun farklı bölgelerinde görülmektedir. Bu tür cilt lekelerine cilt hastalıkları sebep olabileceği gibi çeşitli faktörlerde neden olabilmektedir. Genetik durumlar, yaşlanma, yanlış diyet uygulamaları ve güneş ışınlarına maruz kalma bu faktörlerden bazılarıdır. Vücudunuzdaki koyu lekelerden kurtulmak ve genç görünümlü bir cilde sahip olmak için bazı doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

1

Cildinizi korumak için hayatınızın her aşamasında bazı doğru sağlık uygulamalarını aksatmayın. Örneğin öğle vakitlerinden güneş ışınlarından kaçının veya güneşe maruz kalıyorsanız cilt dehidratasyonuna karşı cildinize ağır nemlendirici kremler sürün.

2

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğru beslenmeye önem verin. Günlük olarak sık sık meyve ve sebze tüketin. Aşırı glikoz oranına sahip meyve sularından uzak durun. Cildinizin taze kalmasını sağlamak için günde 8 – 10 bardak su tüketmenin yanı sıra, fındık, ceviz ve bal gibi önemli vitamin ve proteinler içeren cilt dostu gıdalar tüketin. Bu beslenme programıyla kırışıklıklar kaybolacak, daha genç ve güzel görüneceksiniz. Ayrıca cilt lekeleriniz sağlıklı beslenme ile kaybolacaktır.

3

Koyu cilt lekelerinizden kurtulmak için doğal cilt ilaçlarını evinizdeki malzemelerden yaparak kullanabilirsiniz. Doğal limon suyu cilt lekelerine ve cildinizin koyulaşmasına karşı en etkili ilaçtır. Bir kap içerisine organik limonun suyunu sıkın. Daha sonra bir pamuk yardımıyla limon suyunu, güneş lekelerine, çil lekelerine, ciltteki koyu lekelere ve diğer cilt lekelerine sürün. Bu uygulamayı günde sabah ve akşam olmak üzere 2 kez yapın. Limon suyu içerdiği doğal asitlerle, ciltteki tüm lekeleri temizleyecektir.

4

Günlük cilt bakımı için eczanelerden temin edebileceğiniz anti- aging kremler kullanabilirsiniz. Kremler içerisinde yer alan, alfa hidroksi asit ( AHA ) ve beta hidroksi asit ( BHA ) gibi maddeler kliniklerde test edilmiş ve ciltteki tüm lekelerin temizlenmesinde etkin rol oynamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.