Koyu lekeleri yok etmek için yöntemler

0
Kahverengi lekeler
Koyu lekeleri yok etmek için

Cilt üzerinde yer alan koyu lekeler, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, karaciğer lekeleri ve çiller istenmeyen izlerdir. Bunlar genellikle düz, yuvarlak ve kahverengi renklidir. Bu lekeler sağlığa zararsızdır ve daha çok güneş ışınlarına maruz kalmaktan dolayı meydana gelir. Yaşlılık lekeleri 50 yaşından sonra oluşmaya başlar. Ancak çiller doğumdan sonra hemen başlayacağı gibi her yaşta çıkmaktadır. Birçok insan koyu lekeleri çirkin bulmaktadır. Neyse ki bu lekelerden kurtulmak için birçok ev yapımı ilaçlar ve tedavi yöntemleri vardır.

Koyu lekeleri yok etmek için malzemeler

  • Limon suyu
  • E vitamini yağı
  • Hidrojen peroksit
  • Ayran
  • Aloe vera bitkisi

Koyu lekeleri yok etmek için

Limon Suyu koyu lekelerden kurtulma

Limon içerisinde bulunan asitlerle iyi bir ağartıcı özelliktedir. Düzenli olarak cilde limon suyu uygulandığında lekeler azalacaktır.

E vitamini yağı ile koyu lekelerden kurtulma

E vitamini yağı genellikle izleri azaltmak veya ciltlerdeki lekeleri soldurmak için kullanılan iyi bir antioksidandır. E vitamini yağı koyu renkleri soldurarak, cilt tonunu eşitleyecektir. En iyi sonuçlar E vitamini yağı ile yakalanmaktadır.

Hidrojen peroksit ile koyu lekelerden kurtulma

Peroksit güzellik ve sanayi ürünleri için kullanılan bir ağartma maddesidir. Çok fazla güneş ışığı hirdorjen peroksitin olumlu etkilerini azaltmaktadır. Bu yüzden güneşten korunmalısınız. Koyu lekelere doğrudan hidrojen peroksit uygulanır. Hidrojen peroksit koyu renkli bir şişe içinde eczanelerde satılmaktadır.

Ayran ile koyu lekelerden kurtulma

Ayran laktik asit içerir. Cilde uygulandığında, bu hafif asit yavaşça üst cilt tabakası tarafından emilir. Zamanla lekeler solmaya başlayabilir.

Aloe Vera ile koyu lekelerden kurtulma

Bu popüler bitki çeşitli cilt hastalıklarında şifa olarak kullanılmaktadır. Koyu lekelere sık sık aloe vera jeli ve püresi uygulanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.